Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az állatoknak...

Mit gondoltok, az állatoknak vannak érzelmeik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) (16L)

Kíváncsi lennék, hogy szerintetek az állatok rendelkeznek-e érzelmekkel? A biológia tanárom szerint nincsenek érzelemeik és erről rengeteget 'vitáztam' már vele. Számos érvvel lehetne bizonygatni hogy igenis vannak érzelmeik. Máskülönben ne feledkezzünk meg Charles Darwinról aki már az 1880 as években is írt az állatok érzelmeiről (pl az ember és az állat érzelmeinek kifejezése/1886/ c. könyvében )

Szóval várom a véleményeteket.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2017. jún. 9. 00:46
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy nincsenek érzelmeik? Ilyen barmok taníthatnak.. Vajon hány gyereknek tömte ezzel a fejét? Tíz-húsz?
2017. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
91%

A tanárod adja vissza a diplomáját.

Látott már valaha kutyát! Nem emberiesítem az állatokat, de vannak nekik érzelmeik.

AMúgy meg az ember is állat. Csak más faj.

2017. jún. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vannak. A kutyámon simán látom mikor van megsérrődve, moikor dühös, mikor szomorú, mikor boldog stb... Már láttam olyat is hogy egy malacot, ami egész életében be volt zárva fetrengett kiengedték a kicsinyeivel együtt. Örömében úgy ugrált és hempergett hogy olyat még nem is láttam előtte. Úgyhogy szerintem nagyonis vannak érzelmeik. Az emberi érzelmek sokkal komplikáltabbak, de az állatoknak attól még vannak. És pl a kutyáknak nem csak saját érzelmeik vannak, de felismerik a gazdájuk érzelmeit is.
2017. jún. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
88%
A tanárod egy sekkfej.
2017. jún. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom, a növényeknek is vannak.
2017. jún. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lennének érzelmeik ? Aki szerint nincsenek, az egy primirív s.ggf.j. Ezt nyugodtan mutasd meg a tanárodnak. Szánalmas, hogy ilyen emberek tanítanak. Ennyi erővel az embernek sincsenek érzelmei, csak ösztönből csinál mindent. Elegem van ebből a hülyeségből, hogy az ember annyira felsőbbrendű, hogy csak neki lehetnek érzelmei, gondolatai. Szóval a biológia tanárod bekaphatja.
2017. jún. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
86%
Ezt feleségembe is belenevelték,ő pedig a lányunkba akarta... szerencsére még időben rávettem,hogy falura költöztünk,van kutya,macska,kecske,póni... már tisztávan van,hogy rosszul gondolta...
2017. jún. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem vannak érzelmeik. A nagymamám kutyája amikor mennek sétálni a nagymamámmal nagyon látszik hogy boldog mert mindig összevissza ugrál. Amikor meg a nagymamám kórházban volt látszott rajta hogy szomorú volt.
2017. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen vannak és ezt nem csak az átlag ember tapasztalataival lehet bizonyítani, hanem pl az etológusok már rég bebizonyították.

Keress utána.

A tanárod pedig nem normális...

2017. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Az a legszomorúbb hogy nem csak 10-20 gyereknek tömte ezzel a fejét. Hanem bizony általános iskolás gyerekeknek is!! Ez engem is nagyon felháborít. A kisebb gyerekek meg el is hiszik neki gondolom.. én azért kiálltam az igazamért most picit szerintem utál is de nem nagyon érdekel. (Egyébként 10.-es vagyok és az egész évfolyamon tanít )
2017. jún. 9. 09:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!