Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Azt miért nem minősítik...

Azt miért nem minősítik állatkínzásnak, hogy olyan fajtákat tenyésztettek ki, mint a sok kutyának nem nevezhető vakarék, a perzsa macska, a szfinx-macska vagy a főnix-tyúk?

Figyelt kérdés
Ezek a fajták jó néhány olyan tulajdonsággal rendelkeznek, ami gondot okoz nekik (pl. perzsa macska: nehezen lélegzik és nem tud tisztálkodni a túl rövid arckoponyája miatt, a főnix-tyúk kakasainak 4-5 méteresre is megnőnek a dísztollai, ami miatt nagyon nehezen mozog, vagy a Szfinx és hasonlók a szőrtelenségük miatt, stb.). Arról nem is beszélve, hogy enyhén szólva túltenyésztettek (erősen beltenyésztettek), ami miatt egy jó részük gyakorlatilag életképtelen lenne, ha nem kényeztetnék el őket a gazdáik.

2017. jún. 10. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom csak hallomásból osztod itt az igét. Nekem perzsa macskám van, és előtte is az volt. Mindegyik rendesen kapott levegőt és képzeld, mosakodni is tudtak e rendesen. Sajnálom, hogy ilyen csőlátású vagy!
2017. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Akkor most mondj valamit pl a főnixre csudabogár.Macskából látszik túlfújták az agyad.
2017. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszhoz: nem arról van szó, hogy minden perzsa macska nehezen vesz levegőt, de sokkal gyakoribbak náluk a légzési problémák, mint a normális fejformájú macskáknál; nem én találtam ki, hanem egy, a különböző macskafajtákat leíró könyvben olvastam. Szerintem ha utánaolvasol, valószínűleg te is azt találod, hogy gyakoribbak a légzési problémák a perzsa macskáknál, mint a többi fajtánál.
2017. jún. 13. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert az emberek elájulnak a tenyészettől, meg a szótól, közben meg sokszor nagyobb gondot csinálnak. Nézz meg pár németjuhász kennelt és nézd meg melyiknek ferde a háta annyira, hogy majdnem leszakad. Íme a tenyészet gyöngyszemei...
2017. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a túltenyésztés is közrejátszik abban, hogy annyira idegbeteg sok kutya, nem csak az, hogy nem megfelelően bánik vele a gazdája?
2017. júl. 14. 09:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyára annyit: ez az igény. Manapság a kis házakba nem férne el egy nagy kutya, és azt nem is lehetne úgy babuzsgatni mint egy "vakarékot".

Egy normális macskatenyészetben nincs beltenyésztés. Olyan állatokat pároztatnak, akiknél semmilyen rokoni kapcsolat van. A beteg példányokat kivonják a tenyésztésből és csak a legjobb, legegészségesebb állatokat tenyésztik tovább.

Túltenyésztés sincs.

A perzsáknál tényleg van a légzésükre gond, oda kell rájuk figyelni. De egy lelkiismeretes tenyésztő inkább a cica egészségét figyeli, nem viszi túlzásba a nyomott orrot. A szfinxre annyit hogy mindig is voltak szőrtelen cicák, csak kevés esélyük volt a túlélésre.

A tyúkokhoz nem értek:)

2017. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!