Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elveszett a kutyám mit tegyek?

Elveszett a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma 14:00 körül kiengedtem az udvarra és kiszökött a kerítésen.

Legalábbis ezt feltételezem.

Kertes házban lakunk, de szoba kutyus. Kiengedem az udvarra és ha megunta jelez és beengedem. Kb. fél óra után kezdett gyanús lenni, hogy nem jelez.

Azonnal elindultam gyalog a környéken keresni, sikertelenül. Azóta többször körbe jártam a falut, a környéket, de hűlt helye. Kis faluban élek, el sem tudom képzelni hogy tűnhetett el így.

Ráadásul volt eső, zivatar is közben. Félek, hogy megrémült. A környéket nem ismeri.

Mivel falu, kicsi az esélye, hogy bárki foglalkozna vele, elég sok az utcán kóborló kutya.

Ezért arra, hogy valaki elvigye orvoshoz és beolvassa a csipet kicsi az esély.

Facebookon alig van helyi ismerősöm, fotót kitenni hétfôn tudok legkorábban.

Tanácstalan vagyok :(



2017. jún. 17. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédő szervezeteknél jelentsd, menhelyeknél, sintértelepen, helyi állatorvosnál. Ha fényképet nem is, plakátot, a kutya adataival, jellemzőivel kitehetsz, illetve terjeszd a faluban, hogy elveszett, hátha valaki megtalálja.

Nem lehet, hogy ellopták, ha így köddé vált?

2017. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak a keresés maradt, próbálj minél több embert mozgósítani és keressétek minél többen. Esetleg kérdezz körbe az utcában látták-e. Sose fordult még elő hogy szökni próbált? Nem lehet hogy valaki kiemelte az udvarból? Nem akarok a legrosszabbra gondolni de ez is megtörténhetett.
2017. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Tisztelt kérdező: Nagyon sok sikert kívánok a meg találásához. Bízz Istenben higyj Jézusban tiszta szívből jövő hittel őszintén imádkoz. Biztosan meg lesz nagyon remélem. Állatmenhelyet értesíts állatmentőket is a környékbeli településeket az összes többi ismerőseidet akik vannak​ és ők is a környékbeli ismerőseiket. Barátokat családtagokat rokonaidat. Sok szerencsét kívánok! Ne add fel keressétek Őt!
2017. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Miért csak Hétfőn tudsz fotót kitenni, ha ide tudsz írni? Írj részleteket, hátha tudunk segíteni. Akár privátban is.
2017. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért csak hétfőn, mert nincs nyomtatóm, a munkahelyen tudok nyomtatni csak.

Kevés embert ismerek itt a környéken, de azoknak már szóltam, hogy figyeljék, küldtem nekik képet, hogy osszák meg a helyi ismerőseik között.

Rokonaim 30km-re laknak, olyan messzire csak nem csatangolt el.

Barátságos kutyus, ezért könnyen befoghatja bárki.

Kan kutya, arra tudok gondolni, hogy esetleg szagot fogott. Bár mostanában már lecsengett ez is. Amikor szuka tüzelt a közelben akkor fokozottan figyeltem rá, nehogy valahogy kiszökjön, mert bizony olyankor kifelé húzott rendesen. Egyébként órákig el van kint és nem akar elmenni. Csak bóklászik az udvarban.

Egész du kint ültem az udvaron, ha kutyaugatást hallottam azonnal ugrottam a biciklire és mentem a hang irányába, hátha őt ugatják a kutyák.

Róttam a köröket, de semmi.

Ma már ennél többet nem tudok tenni. Nyitva hagytam a kaput résnyire, hogy betudjon jönni.

Az a baj, hogy tudom milyenek a helyiek. Le se sz...ják a kutyákat az utcán, mert annyi van.

2017. jún. 17. 21:43
 6/13 A kérdező kommentje:

Mind valakinek a kutyája, aki nem tűri a bezártságot. Ezért ha kutya van az utcán nem szokásuk jelenteni.


Abban bízom, hogy a hasa haza húzza. És, hogy valahol itt a közelben lett "szerelmes".

Párom mikor hazaért kocsival végig mentünk a szomszédos faluba vezető utakon.

2017. jún. 17. 21:50
 7/13 A kérdező kommentje:

Na, ki makog az ajtóban? Igen, a "csavargyáros". A hasa mégis haza húzta. Kimaradt a vacsora. :D


Köszönöm mindenkinek a bíztatást, segítséget.

A kutyus haza talált. :)

2017. jún. 17. 22:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a facebookra értettem ,hogy miért csak hétfőn. Mi is segíthetünk, ha megírod a helyszínt, és megosztod a képet velünk.
2017. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szuper! Örülünk mi is :-)
2017. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy ivartalanítás megoldaná a "szagot fogott" meg az "igencsak kifelé húzott olyankor" problémát, csak szólok :)
2017. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!