Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mosasaurus VS. Megalodon?...

Mosasaurus VS. Megalodon? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Mosasaurus VS. Megalodon? Melyik nyerne egy összecsapásban? Figyelem, csak elméleti kérdés. Tudom, hogy soha nem találkozhatott a kettő állat egymással, de tegyük fel ha a krétakori tengerekben egy cápa megnő akkorára mint egy megalodon és találkozik egy mosasaurusszal akkor melyik kerülne ki a harcból győztesen? Én a megalodonra szavazok. Lásd: a megalodon 18, ritkán 20 méter hosszú és 50-60 tonna, a feje nagy és harapási ereje kb 17 tonnás, ami 3x erősebb mint a t-rexé. A mosasaurus 15-18 méter hosszú és 25-40 tonnás, a harapási erejéről nem tudok semmit, de biztos az is erős, csak nem annyira mint a megalodoné. Én a megalodonra szavazok az elképesztően erős harapása és nagyobb termete miatt. Szerintem egy mozdulattal leharapja a mosasaurus fejét.
2017. jún. 30. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Megalodonra szavazok. Amúgy a méretkülönbség igazából még nagyobb. A 20 méteres becslés már elavult, a legtöbb tudós szerint csak 18 méter, viszont 70-80 tonna lehetett. Ezzel szemben a Mosasaurus a kb. 17 méteres hossza ellenére csak kb. 20 tonna lehetett, a jóval karcsúbb testfelépítése miatt.
2017. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!