Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet Magyarországon kapni/tar...

Lehet Magyarországon kapni/tartani sivatagi rókát (fennec fox)?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 00:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
nem.
2010. máj. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

Sivatagi rókát?Megőrültél!?

Ezt az állatot háziállatként tartani állatkínzás!!!Azon is elborzadok,hogy vannak,akik mosómedvét tartanak!Ezek vadállatok,nem háziállatok!A következő mi lesz,az elefánt,vagy a tigris!?(Háziállatként tartott tigrisről sajnos már hallottam,és nem büntetik meg a gazdát!)

2010. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó: Majd a tigris végzi a dolgát ha egyszer kiszabadul.
2010. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

lehet, beszerezni nagyon nehéz:

[link]

én cibetmacskát láttam állatkereskedésben, de az harpós, vad és elég büdös, sétáltatni sem lehet. A sivatagi róka a cikk alapján nem ilyen, láttam már videot amin pórázon sétáltatták és kb. kutyaként viselkedik

2010. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Minek?!!!

Miért nem jó egy fasszentos kutya? Azt hiszed, ha ilyen ritka háziállatod van, az megkülönböztet? Az összes kígyó- meg patkánytartó debil! (tisztelet a ritka kivételnek...) Azt hiszik, attól lesznek különleges emberek, hogy tájidegen állatokat tartanak a Kárpát-medence klímájában, városban, a lakásban... Értesz hozzá? Tudod mi kell neki? Ismered a fajtáját, milyen kiszámíthatatlan reakciókra képes? Mi vagy Te, biológus? Nézd inkább a Spektrumot! Vagy taníts meg inkább egy kutyát a lábad mellett közlekedni az utcán, póráz nélkül! Az a valami!!! Sokan nem tudják! Annak is csodájára fognak járni... Én tudom, nekem ilyen a kutyám!

Mellesleg nem is fél tőle senki.

Bocsika!

2010. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Énis szeretnék sivatagi rókát, és igen lehet tartani engedély nélkül Mo-n mint egy sima háziállatot.

Nem, nem állatkínzás, ugyanis megtudja szokni mert kutyaféle, ha megkapja azt a törődést és szeretet amire ő vágyik nincs semmi gond a tartásával.

3. Tényleg nagyon nehéz beszerezni és borsos ára van a kölyköknek, de én akkor is megpróbálok egyet szerezni :))

2010. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Hülyék!

Kutyaféle a farkas is! Mint ahogy macskaféle egy tigris is! Egyik sem háziállat!!! A háziállatok több tízezer éve genetikusan behódoltak a Homo Sapiensnek! Nézzétek, mi történik, amikor tekergetik a géneket, és sima falusi vérebek a család gyerekeit lemészárolják... Az nem véletlen!!! És tartom magam a véleményemhez, attól nem leszel érdekesebb ember, ha ritka állatot tartasz! Inkább olvass! Légy művelt! Az az az érdekes! Egyre érdekesebb - a mai világban...

2010. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki azt hiszi, hogy állatkínzás egy sivatagi rókát tartani hát nagyon téved.

Magyarországon nem engedélyezett, mert tudjuk itt amit lehet az csak a lopás és a gyilkolás (persze ez is csak a cigóknak).


Szóval ha van pénzed, vehetsz engedélyt a tartására és még erre a kis jószágra is fizethetsz pár 20-ast.

Emelet ajánlott neki egy saját szoba ahol van egy kis homok is és van helye szaladgálni mert elég kis hiperaktív forma. :D


Mindenki azt mondja, hogy a meleghez van szokva és a füle is azért van és ezért állatkínzás.

Ajánlom, hogy vegyetek elő egy biosz könyvet kedves gyerekek mert a sivatagi rókának NEM a hőleadás miatt van nagy füle, hanem hogy éjszaka a csendben tökéletesen meghalljon minden neszt és tudja, hogy kb milyen állattól jöhet az a zaj.


Ezek után egy engedély beszerzése és a kiváló neki szánt lakhely elkészítése után megveheted a kicsit és készhez szoktathatod nyugodtan. :)

Olyan szelíd lesz mint egy kiskutya.


Egyszer én is fogok egy falkát beszerezni, mert a világon nincs aranyosabb állat a sivatagi rókánál.

És nagyon is hálásak a jó gazdának, ha azt érzik, hogy nincs velük eleget foglalkozva, vagy nem kellőképp akkor ő azt úgyis jelzi a gazdi felé.


Szóval csak pénz kell és máris meg van oldva a háziállat tartás. (Persze jó sok kell belőle :P)

2010. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát itt is kezdődik! Ne is figyelj rájuk, az ilyenek még azt sem tudják mi az hogy Animal Planet, igenis lehet tartani, hallottam olyanokról akik például Szkunkot tartanak (Pedig vadállat), vagy ott a Kis herceg (Nem olvastam de gyakran hallottam hangos könyvben) ott a rókás rész és elég úgy gondolni az ilyesmire hogy eleve a házi kutya és a Macska is farkasként és kardfogúként kezdte! De először kell egy kis kutatást végezni, figyelembe venni hogy szeret harapdálni és ha valami nem tetszik, nem csinálhatod azt mint egyesek a kutyánál hogy lepasszolják a legközelebbi menhelyre és persze legalább 12 szabad évednek kell lenni. Kapni nem lehet Magyarországon, bár hallottam hogy 1-2 ember tart, de mivel ők nem nagyon akarják hogy mások tudjanak erről nem publikálják a netten ezért már gondoltam arra hogy én szerkesztek egy oldalt ahol sivatagi róka tartók beszélgetnek és kérdezgetik a többieket hogy van-e eladó kölyök vagy ők honnan szerezték csakhogy most fejtetőig ülök az elfoglaltságban, ráadásul ott a gimi is, ezért talán te megpróbálhatnád!
2011. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó hír, rossz hír. Attól függ hogy ebben a pillanatban a poharad félig üres vagy félig tele. Ahhoz hogy Sivatagi rókát kapj nem kell áthajóznod a tengeren, még csak egy másik kontinensre se kell menned, csak 1010 km.-t nyugatra és kell némi német nyelv tudás is, egyenlőre sajna nincs közelebb.


Switzerland (Svájc)


Bernard Pichon (A személy aki tenyészt)

E-mail: b.pichon@urbanet.ch (Az e-mailje)

CH-1054 MORRENS, Switzerland (Címe asszem)

2011. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!