Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tudnak a gyerekek és a...

Miért tudnak a gyerekek és a felnőttek ilyen keveset az állatokról?

Figyelt kérdés
És úgy önmagában az élővilágról.

2017. júl. 28. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mert sajnos (persze tisztelet a kivételnek) mostanság a gyerekeket is jobban leköti a tablet, telefon, számítógép. Persze, sajátítsák el ezeket is, legalább felhasználói szinten, de van egy határ. Sajnos én is találkoztam már olyan 5-6 évessel, aki még nem látott kecskét, tehenet...
2017. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úristen. :(
2017. júl. 28. 12:50
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Tehát mindenki?


Mert nem érdekli őket. Ennyi.


Ha az őskorban élnénk és azt kellene figyelni, hogy mikor ugrik ki egy kardfogú tigris a bokorból, akkor biztos, hogy több embert érdekelne. Az emberek el vannak kényeztetve és minden a seggük alá van tolva, ezért nincs szükség általános tudásra. Csak a rafináltságra.

2017. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
41%

Azért nem mindenki:D Mondjuk én mindig is érdeklődtem az élővilág iránt, imádtam az állatokat, és a családban mindig voltak kisállatok. Meg a mamámnál csirkék, kacsák és malackák tartása mellett nőttem fel, a másik papám meg a mai napig nyuszikat is tart. Mindig állatkertbe akartam járni, kívülről fújtam a Veszprémit:D


Most pedig, hogy 16 éves lettem, már sok mindent megtanultam az élővilágról, nemcsak a háziállatokról, de a vadvilág állatairól is, és azért, mert valahogy mindig érdekelt. Mondjuk a legjobban különösen a kutyákat szerettem, annyira, hogy 12 évesen kapott kutyakalauzomból, amibe az FCI által elismert összes fajta bent van, simán felismerném a többségét. Ha látok egy kutyust az utcán általában mindig rávágom milyen fajta, a testvérem a mai napig engem kérdez ha egy aranyos kiskutyát lát.


De úgy általánosságban vannak azért mindig olyanok, akik tájékozottak ilyenekről, sok olyan ismerősöm volt, és van is akik csakúgy, mint én, nagy állatbarátok. Igaz, egyet kell értenem az előző válaszolókkal, a tablet, okostelefon és hasonló kütyük tényleg inkább lekötik a gyerekeket, mint könyveket lapozgatni, vagy ha már interneteznek, ilyenekre rákeresni, mint ami a kérdésben szerepel, élővilág, állatok, ilyenek... Van akinek az alapműveltség, tehát a biológia tananyag elég tudnivaló, és másban jeleskedik, más az érdeklődési köre, például a nagy matekosok, fizikások. A felnőtteket pedig nem nagyon kötik le biztos az ilyen dolgok, vagy más érdekli őket... Mindenesetre azért mindig lesznek biztosan nagy álatbarátok és természetvédők, akiket érdekli, az biztos művelt lesz ilyen téren is:)

2017. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Engem is valahogy mindig is érdekelt. Ez szerintem hozzátartozik az alapműveltséghez. Volt olyan osztálytársam anno., aki azt sem tudta, kb hány kiló egy jegesmedve. Azt sem tudta, mi az q zerge, az alpakára azt hitte hogy egy hal. Majdnem szívbajz kaptam. Pedig amúgy jó tanuló volt..


Más is járt már így?

2017. júl. 28. 15:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem nem az bosszant, ha nem tudja mi az az alpaka, inkább az, hogy a környezetében lévő állatok szükségleteiről fogalma sincs. Pl egy kölyökmacskát nem tartunk az anyja nélkül a kertben vagy vizet is iszik. Stb
2017. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Kit érdekel hogy hány kiló a jegesmedve? Neked ez az alapműveltség?

Volt egy osztálytársam, aki buta mint a bot. Azt mondta, a kecskét nem lehet megfejni, a pingvinek pikkelyesek, a tigris pedig csíkos oroszlán.

Na ez a durva, nem a jegesmedve. Ilyen hülyeséget...


Az is miért baj, hogy egy 5 éves nem látott tehenet? Majd a dolgozó szülei biztos elviszik egy farmra, mikor mehetnének állat kertbe is. Nekem volt kecském, de nem akadok ki ilyeneken. Nincs jobb dolgod mint ilyenekkel foglalkozni? -.-"

2017. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha nem tetszik, nem muszáj olvasni, van még ezer más kérdés is itt!

Hát igen, az is eléggé durva... sőt talán az még durvább. :S


Igen, kedves utolsó, kb. azért meg kéne tudni saccolni, hány kiló lehet egy állat. Az, hogy azt mondta, 50 kg, kicsit azért durva, nem? -.-

2017. júl. 29. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Te kérdeztél, én meg válaszoltam. Te ne olvasd a válaszokat, ha nem tudod elfogadni. Vagy ne is tegyél fel kérdést
2017. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
El tudom fogadni, csak én is elmondtam a véleményemet, nagy baj?
2017. júl. 29. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!