Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől van benne egy cicában...

Mitől van benne egy cicában van kutyában hogy kezdettől bújjon, ragaszkodjon az emberhez ösztönösen?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Énszerintem az, milyen kicsi korától van emberközelben. Ha csak jó tapasztalatai vannak, barátkozós,bizalommal teli állat lesz belőle. Ha rosszak a tapasztalatai, félni fog az emberektől.
2017. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szelekció...

A bújós kutyát jobban megszerette az ember, így előnyre tett szert a többivel szemben. (ez a kezdetekben még azt is jelenthette, hogy nem ő lett a vacsora, hanem a kevésbé szelíd...)

2017. júl. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is ezt tudom. Lesarkítva: eleinte az kapott kaját amelyik kedves volt.

Ergo nem kellett a farkasnak macskának vadásznia, kényelmes volt az ember mellett. Volt kaja, lakhely.

És bár mások a viszonyok, de ez most is így van.

2017. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Fajtafüggő is. Nekünk bengáli cicánk van, na az nem bújós! :)
2017. aug. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az állatok sokszor ösztönösen nem ragaszkodnak az emberhez. Azok az állatok nagyon ragaszkodóak, akikkel sokat foglalkoztak az emberek kölyök korában. Nekünk van 4 kiscicánk, mi neveltük őket, az anyjuk eltűnt és ők most nagyon ragaszkodnak emiatt hozzánk. Volt egy másin cica alom, akikkel kevesebbet foglalkoztunk, mert ott volt az anyjuk és ők nem lettek bújósak...sőt...
2017. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#3 mondjuk a macskának kellett azé' vadásznia :D az ember nem fogott helyette egeret :DDD
2017. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!