Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti otthonról (szülőktől,...

Ti otthonról (szülőktől, családtól) milyen állattartási példákat hoztok, és ahhoz képest most hogyan tartjátok a háziállatotokat?

Figyelt kérdés

A szüleid/nagyszüleid/családod hogyan tartott állatokat? Milyen állatok mellett nőttél fel, és azoknak milyen élete volt?


Hogyan viszonyulsz most az állatokhoz (főleg kutyához, macskához)? Van most háziállatod? Hogyan tartod, milyen az életetek együtt?



2017. aug. 17. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleimnek voltak állataik, minden amit egy faluban ellehet képzelni. A kutyát, macskát nem igen tisztelik, elzavarják esetleg bántják, ha rosszat csinál. Mint, ahogyan régen volt szokás. A szüleim már állatbarátok, ahogy én is. 4 macskánk van és 2 kutyánk.
2017. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A haszonállat tartást (baromfi, galamb, lúd, kacsa, nyúl) nagyszüleimtől tanultam, és később "emberségessé" tettem, mert én őket is szeretem mint állatot és megérdemlik a normális körülményeket, még ha a húsáért is tartjuk.

Viszont a kutya-macska tartásukat egyenesen rossz példaként mutogatnám, erre inkább nem is térek ki, biztos mindenkinek van ilyen tapasztalata nagyszülőkkel. Szüleim nekem is már állatbarátok. Nagyszülőknek a hörcsög, tengerimalac, papagáj stb. állatok amik tényleg csak díszállatok semmit se érnek és haszontalannak tartják őket, ha rajtuk múlna agyon is csapnák az ilyen állatot. Most két cica van és négy kutya van nálunk, amiből egy az imént pedzegetett problémák miatt a nagyszülőktől került hozzánk. Plusz a baromfiak és nyulak.

2017. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyszüleim állatbarátok voltak, volt kutyájuk, macskájuk. Nem bántották őket, de csak a létszükségletet biztosították számukra. Az állatszeretetük a napi simogatásban és etetésben kimerült. Mellette disznót és tyúkot tartottak, azokat nagyon szépen. A szüleim nem tartottak semmilyen állatot. A párom szüleinek papagája van, nagyon pici kalitkában, ritkán takarítva és nem foglalkoznak vele.

Nekem egy kutyusom van, az ősökhöz képest nagyon jól tartva. Kinti benti megnevelt kutya, járunk sétálni, játszunk, időnként orvoshoz viszem, ha kell.

Nem vagyok mintagazdi, de próbálkozok minél jobb életfeltételeket teremteni neki. Ehhez sokat olvastam, utánajártam.

2017. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szülők, nagyszülők, sőt még a közeli rokonok körében is az az elv van a mai napig, hogy állat csak az udvaron lehet, a házban nem. Mert büdös, rombol, piszkít, összeszőröz mindent. Ezzel ellentétben én folyton lázadtam, valamilyen kisállatom mindig volt. Most is 2 görénnyel élek együtt akik akár az ágyon is aludhatnak ha ahhoz van kedvük.
2017. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a falun élő rokonaim viszonylag rossz "példa" volt. Én városban nőttem fel, így mikor nagyanyámhoz mentem nyaranként, mindig furcsa volt számomra, hogy ott nem igazán "szeretik" a kutyát, macskát. Nem bántották őket, meg semmi "durva", de nem is tekintettek rájuk családtagként mint például én.


A macska öntörvényűen járt kelt (ami nem lenne éppen baj) néha lehetett látni, meg egerészett, ha volt egy kis maradék a kutyával megosztoztak raja(bár főleg a kutya kapta, a macskának én vittem ki míg ott voltam). A kutya láncon volt tartva(hogy ne zavarja meg a haszon állatokat) néha engedték csak szabadon. De elég hamis volt, és a rokonaim nagy része nem is ment hozzá közel, csak azt "szerette" aki enni adott neki. (Véleményem szerint egy kutya mindig olyan lesz, ahogy a gazdája neveli ahogy kezelik.)

Ha a macska megszült és az alomba betegek voltak a cicák kb le se sz*rták... sajnálkoztak, hogy hát ilyen a természet nem lehet mit tenni... na persze, csak el kellett volna vinni dokihoz, esetleg ivartalanítani, ha már nem képesek gondoskodni róla és a kicsinyeiről megfelelően


Én homlokegyenest máshogy kezelem a háziállataimat. Nekem ők tényleg családtagok, nem azért tartom őket, hogy legyen ki eltakarítsa a moslékot... Szerencsére a szüleim is állatbarátok voltak mindig is,bár azért az orvos kérdését náluk is mindig én erőltettem ha betegségre került sor és el kellett vinni a dokihoz.

2017. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tamas0402 válasza:
32%
Nagyanyám minden csirke fejét levágta, ehhez képest én egész nyugodtnak számítok :D
2017. aug. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mamáméknak volt egy kutyájuk, imádták. Ott aludt mellettük az ágyban (uszkár volt). Kicsi koromtól úgy lettem nevelve, hogy az állat családtag és ha már magamhoz vettem, akkor 15 évig gondoskodnom kell róla és szeretnem kell. Most van 2 cicám és egy kutyám, igazából ugyanúgy bánok velük ahogy láttam. Azzal a különbséggel, hogy a német juhászom nem alszik az ágyban. :D
2017. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a két mamámat ismerem a nagyszüleim közül, egyikük kifejezetten csak a haszonállatokat és a macskákat szereti, de nagyon ellenzi a benti állattartást. Szerinte az állat csak akkor fog szeretni, ha kint tartod és nem engeded be, ezért hálás. Ha bent tartod nem fog szeretni hiába mozgatod le teljesen és vagy vele az összes szabadidődben. Az igazság, hogy ez csak kamu volt, hogy ne akarjak állatot, ő egyszerűen idegrohamot kap, ha meglát egy állatot bent, a kutya meg azért van, hogy kint legyen és kész. Tehát haszontalan. Amikor nagyon szerettem volna az első kiskutyámat, minden erejével azon volt, hogy lebeszéljen róla. Nem foglalkozik túl sokat az állatokkal. Másik mamám másik véglet,neki mindig voltak kutyái, végül megállapodott egyetlen fajta mellett, több éve csivavákat tart, viszont nagyon elhízlalja és elkényezteti őket, nem egészséges életmódot élnek a kutyusok és agresszívak is a szocializáció hiánya miatt. Rendkívül szereti őket, de ez egészségtelen. A kutyái sosem láttak még más állatokat, emberekkel se nagyon érintkeznek és a környezettel sem. Nagynéném gyűlöli a kutyákat, macskát is csak azért akart, hogy legyen valami állat otthon. A többi állat meg haszontalan, stb. Törpemalacot viszont tartana lakásban mert jajj de édes. Csak ugye foglalkozni kéne vele, az már nem pálya. Nagybátyám szereti az állatokat, de sose tartott semmilyet. Szüleim mindigis macskásak voltak, amióta az eszemet tudom voltak cicáink és egyszer tengerimalacaink is, amiket imádtam, de egyiküket anyám elengedte a szabadban, a másikról évekig azt hazudta, hogy leesett az erkélyről és elfutott, közben az igazság, hogy visszavitte a kereskedésbe... Cicáink közül is mindegyik velem aludt, nagyon szerettem őket. Javarészt befogadott cicák voltak, egyiküket a szomszéd cica hozta hozzánk karácsony előtt, látta, hogy jó helye lesz itt. Őt ebből eredendően Karcsinak hívtuk és különleges kapcsolatom volt vele. Mai napig elsírom magam, ha rágondolok. Olyan okos volt, hogy még az ajtót is ki tudta nyitni kilinccsel! :D Közben életem legelső saját felelősségre kapott állatkámmal is összebarátkoztattam, egy törpehörcsöggel. Az a hörcsög nagyon sokat élt, 3 és fél évvel tovább, mint az átlag. Rengeteget játszottam vele, simogattam, elengedtem rohangálni suli után, még kint a szabadban is sétáltam vele, hogy levegőzzön, az összes zsebpénzem rá költöttem, hogy minél finomabbakat ehessen :D Több évig kérleltem szüleimet, hogy lehessen egy kutyusom is. Egy kis bichon kanom lett végül kb. 11 évesen, akit túl korán választottak el a szüleitől, nagyon sokat foglalkoztam vele ennek ellenére váltig állították, hogy nem vagyok jó gazda, ajándékozzuk el.Karcsi cicánkkal igazi öribarik lettek, mindig együtt szunyókáltak. Anyám rémesen kutyaellenes, egyszer el is ajándékozta de visszaszökött a szomszéd településről hozzám. Utána megmentettünk egy boxert a menhelytől, végül magára hagyta költözéskor, nem engedte, hogy gazdát keressek neki, vagy elhozzam. Azzal a kutyával is csak én foglalkoztam, soha nem engedték, hogy egyedül vigyem sétálni, apa meg bszott eljönni velem és elkönyveltek szintén rossz gazdának.. Testvéreim nagy ívben szartak az összes állatra a világon, kisebbikük kapott egy hörcsögöt, akivel dettó én foglalkoztam csak, 1 hétig tartott a nagy izgalom, hogy van neki állata. Mindig kivettem, játszottam vele, nasit adtam neki, takarítottam hetente a ketrecét. Még a halála napján is csak én vettem észre, hogy rosszul van és meg fog halni, anyám legyintett,hogy baromság. Természetes halált halt, pont idén, 2 évvel tovább élt az átlagnál a jó tartásnak köszönhetően. Mostanra már külön élek a barátommal és a kutyusommal és imádjuk egymást mind a hárman. Nagyon szeret minket a kutyi, igazi család vagyunk. Nemsokára beszerzünk mellé egy husky kölyköt is, így lesz társasága. Már a túra útvonalak és a futás, feladatozás is be van írva a programtáblába, nagyon sok időt fordítunk majd rá is :) Az összes állatot imádom, macskát is ugyanúgy szeretnék majd, novembertől úgyis költözünk valószínűleg kertes házba, de attól még mindegyik bejöhet majd és aludhatnak velünk :) Soha nem követném egyik rokonom állattartási szokásait, akkor sem, ha kényszerítenének.
2017. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Haszonállataik voltak amiket ólakba zárva régiesen tartottak.Sok rossz szokásuk volt amivel én nem értettem egyet.Én is tartok haszonállatokat,főleg szárnyasokat de nagy kedvenceim pl a galambok és az egyéb díszállatok (madarak).Elítélem a ketreces,ólas és egyéb fölösleges és egyáltalán nem jó tartásmódot így nálam aminek csak lehet nagy helyet biztosítok (erdő-mező-udvar stb).Kutya macska nem nagy kedvenc főleg a macska,az egyáltalán nincs.Nagyon természetbarát vagyok csak ez miatt nem szeretem ma macskát amúgy semmi bajom nem lenne velük.A kutyával sincs bajom de nekem a kutya az kutya nem kötődöm hozzájuk.Hogy milyen az életünk együtt?Véleményem szerint ritka jó.sokan a haszonállatokat elítélik mert hát ugye haszonállat.Pedig nagyon jópofák.Azon a véleményen vagyok hogy mindennek van helye a földön ami csak vadonélő így én nem szeretem bántani se a rókát se semmit ha pl tyúkot lop.Kb ennyi,remélem erre voltál kíváncsi.
2017. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!