Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ivartalanitott fiu, es lany...

Ivartalanitott fiu, es lany tengerimalacom veszekednek allandoan. Mit tehetnek? Ha egy raccsal elvalasztom a ketrecet az megfelelo lenne?

Figyelt kérdés
Egy 100x50-es ketrecben vannak, kulon buvohellyel.Ma raktam oket ossze de mar kulon is valasztottam mert amint kijon valamelyik a buvohelyerol egybol veszekednek. Amikor kinn az udvaron vannak a futtatoban nem veszekednek egyebkent.
2017. aug. 26. 20:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

:) hogyan veszekszik két tengerimalac? Verekednek? Nem lehet, hogy csak játszanak?


Nem értek hozzá, de kíváncsi lettem :)

2017. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ezt igy nehez leirni, beuldozik egymast a buvohelyukre, odakapnak egymasnak, csattogtatjak a fogukat egymasra..
2017. aug. 26. 20:28
 3/27 anonim ***** válasza:

aha... szóval keményen védik a területüket :(


én - csak laikusként, de nem rácsot használnék, legalábbis az elején, hanem valami átlátszatlant, hogy szokják, hogy kisebb a saját területük. Attól, hogy ott a rács, még látják egymást, és tovább irritálja őket, mert a fejükben továbbra is az lesz, hogy az egész az ő területük.

2017. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Az nem világos, hogy a lány is ivartalanított?

Mivel azt írtad kint nincs ilyen gond, csak a ketrecben, valószínűleg kicsi lehet nekik a ketrec, mint élőhely.

2017. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az az igazsag, hogy voltak mar raccsal elvalasztva, akkor ugy tunt, hogy elvannak. Aztan a fiu malac ivartalanitva lett, akkor kulon lettek teve egymastol, es most racs nelkul probaltam meg osszetenni oket, es nem tudom mit tudnek meg tenni, hogy ne veszekedjenek.
2017. aug. 26. 20:41
 6/27 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, a lany nem ivartalanitott, csak a fiu.
2017. aug. 26. 20:42
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tetted őket össze, hogy mindkettőnek ismeretlen volt a terep amin voltak? Vagy csak beraktak az egyiket a másikhoz?

Hiába ismerték egymást előtte, mindig semleges területen kell összeszoktatni őket, bújókkal és kajákkal körülvéve.

2017. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen, semleges teruleten tettem ossze oket, illetve ecettel kitisztitott ketrecbe.
2017. aug. 26. 20:50
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A semleges területen is harcoltak egymással, vagy csak a ketrecben?

Mennyi idősek? Ugyanis, ha a hím kistestű és vézna, a nőstény nem fogadja el vezérnek és ezért ledominálja.

2017. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Eloszor igen, a fiu ramaszott a lany hatara, stb. A lany ellokte de utana o is ugyanugy kovette a fiut. Egyebkent a fiu nem kistestu, es nagyobb is joval mint a lany.


Amikor betettem oket az uj helyre, ott eloszor jol elvoltak, kb 1 ora utan kezdtek el veszekedni.. kulon tettem oket es most sirnak.

2017. aug. 26. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!