Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen medúzát láthattunk a...

Milyen medúzát láthattunk a Krka-vízesésnél?

Figyelt kérdés

Órákat böngésztem már, és semmi információt nem találok róla. Idén voltunk ott augusztusban ott fürdeni, de rengeteg ember volt, így átúsztunk a túloldalra, ahol nem voltak emberek, és ott a nádak mellett láttuk a víz alján, hogy valami kerek akármik vannak ott. Elég méretesek voltak, de volt egész pici is. A vizet meglötyköltük mellette, mivel hozzáérni nem akartunk, és akkor alrébb úsztak, tényleg "medúzásan", tehát 100%, hogy az volt.

Csakis értelmes válaszokat várok!

Köszönöm! :)



2017. aug. 27. 12:38
 1/3 A kérdező kommentje:

Konkrétan itt voltak.

[link]

2017. aug. 27. 12:41
 2/3 Liki István ***** válasza:
Valószínüleg édesvízi medúza raj volt! Nálunk is előfordul pár helyen. Csak Magyarországon kicsik maradnak. Gondolom az éghajlat miatt. Nézz utána!
2017. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Több órán keresztül kerestem, és nem találtam meg, azért tettem fel itt a kérdést, hátha tudja valaki. :)

Kerestem konkrétan a Krkára vonatkozva, meg egyébként is. Gondoltam én is, hogy édesvízi medúza lehet, ami ugye egy faj (Craspedacusta sowerbii), de nem az volt... még csak nem is hasonlított rá. talán leginkább a gyökérszájú medúzára hasonlított (Rhizostomeae pulmo), viszont ha jól láttam, az nem édesvízi. Szóval továbbra sem tudom.

Ha valaki járt ott és látta, vagy tud valamit, várom válaszát, azóta is nagyon érdekel :)

2017. szept. 20. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!