Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi történne általánosságban,...

Mi történne általánosságban, ha egy növényevő emlős gyomrába húst erőltetnének?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden állat belső felépítése más(növényevőké is), annak függvényében, hogy mit eszik

Arra lennék kiváncsi, hogy tudományos értelemben mi történne, ha valahogyan hús kerülne a gyomrukba/bélrendszerükbe, hogyan reagálná le a szervezetük?


2017. szept. 1. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Semmi. A növényevő állatok szervezete nem termel olyan enzimeket, amik le tudnák bontani a hús fehérjéit, ezért vagy egyszerűen "átmenne" rajtuk, vagy kihánynák. Hosszabb távon alultápláltság és emésztési zavarok lépnének fel.
2017. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Az, mint ami történik a tehenekkel, amikor tejport vagy húslisztet kapnak. Mert kapnak. Egy eus leírásban olvastam, hogy bizonyos sajtokat csak olyan tehén tejéből csinálhatják, aki nem kapott ilyet. Tehát van olyan, amelyik kap.
2017. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tesz jót nekik, káros mikroorganizmusok szaporodhatnak el tőle a bendőben/bélben.
2017. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

A tejelő marhák régebben húslisztet is kaptak enni a tápban, de a creitzfeld-jakobs kór óta tilos az euban.


Megemésztik, de roszabb hatásfokkal, mint a mindenevők, ragadozók, de még mindig jobban, mint a fehérjében szegény növényi táplálékot.

2017. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Úgy látszik senki nem tudja, még én sem.

Pedig több féléven keresztül tanultam takarmányozástant az egyetemen és úgy emlékszem szerettem és tudtam is.


Úgy látszik itt csak 12 éves kislányok járnak és pontoznak.


A monogasztrikus növényevőkről nincs ismeretem, hogy hogy mésztik a húst, de a marhák emésztését azt hittem ismerem.

Azt hittem, hogy a bendőbe került takarmány jó részét a mikroorganizmusok beépítik a saját sejtjeikbe, majd a tápcsatornába kerülve ezeket emészti meg a marha. Vagyis emésztés szerint a marha baktériumevő. A BSE meg azért terjedt el, mert a döglött állatokat, vágási hulladékot visszaetették a marhákkal...

A bendőbe került húst is vagy megeszik a bacik vagy továbbhalad emésztetlenül, mint bypass fehérje, ami kívánatosabb, mert jobb az értékesülése, kisebb a veszteség.

2017. szept. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az 1 írta a legnagyobb hülyeséget mégis valai felpontozta, gartulálok nekik.
2017. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A többi nöbövényevő is többé-kevésbé megemésztené a húst. Akkor sem hánynak, ha egy szöcske kerül a kajájukba. Meg a növények is tartalmaznak fehérjét és zsírt (olajat), mint a hús. Ezenkívül jelentős szénhidrátot is, aminek az emésztésére specializálódtak. De a lényeg, hogy fel tudják dolgozni az állati eredetű fehérjét és zsírt, csak kevesebb emlsztőenzimuk van ezekhez, roszabb hatásfokkal emésztődnek, szívódnak föl. Hosszabb távon káros lehet.
2017. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

korábban hallottam, hogy a tehén levadászta, megette a szabdon tartott tyúkokat.

Nem találtam ilyen magyar oldalt, de hasonlót igen:

https://www.youtube.com/watch?v=R9vxHN8_jSE


https://www.youtube.com/watch?v=ZnYNmGMsU18


https://www.youtube.com/watch?v=sQOQdBLHrLk



A fehérjehiány ráviheti a növényevőket is az alkalmi húsevésre...

2017. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Már nem sok nyoma van, hogy rendszewres lett volna a húsliszt adagolása a takarmányba a növényevőknél (gyakorlatilag csak a tejelő szarvasmarhánál), de itt még találtam :

[link]


5. oldalt nézzétek a bypass fehérjéknél.


Régi írás, azóta már az EU-ban tilos haszonállattal állati eredetű takarmányt etetni.

Már én is úgy tanultam, hogy nem lehet, de azt is tudom, hogy régen csinálták.

(mégis hogy alakulhatott volna ki a BSE, ha nem etettek volna tehenekkel döglött teheneket?)

2017. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2017. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!