Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyumat, hogy...

Hogy vegyem rá anyumat, hogy lehessen egy tengerimalacom? 16l

Figyelt kérdés

15 éves koromig volt pár papagájom, szóval tudom mi hogy megy az állattartásban. Őket tuti megengedné, de nekem nem kellenek. Folyton csak hangoskodtak, és nehéz volt tőlük tanulni/zongorázni.

Arra gondoltam, hogy tengerimalacot kérnék, mert ők gondolom nem rikácsolnak, és még szelídebbek is. A szobámban tartanám őket, de anyumnak minden rágcsáló egyenlő az egérrel/patkánnyal, ami futkározik az elhagyatott istállókban...

Hogy tudnám így rávenni anyumat? Természetesen azonos neműeket vennék, 2 lányt szerintem.


2017. szept. 3. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac ha egyedul van, fél, ehes, beteg olyan visito hangot ad ki , hidd el nekem mar volt minden reggel hajnali 4 kor keltem ez miatt. Szoval annyira nem ajanlatos
2017. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el etetési időben egy állatkereskedésbe/tenyésztőhöz, aztán utána gondold újra a nem rikácsolnak részt. :D

Sőt, személyiségtől függően van, amelyik állandóan "dumál". Az enyémek elég csöndesek voltak mindig is, de van olyan ismerős, akinél a malac nyunnyog, purrog, kattog, hangulattól függően. Meg persze a visítás is megvan. :D


Egyébként anyukáddal együtt érdemes elmenni körbenézni. Én anno gyerekfejjel anyámtól kaptam először malacot, pedig ő is rágcsálóellenes, de hamar felismerte, hogy ezek nem olyanok. :) Hátha anyud is belátná esetleg, ha élőben, közelről látja őket.

(Esetleg érdemes a tengerimalacmentők oldalát megnézned, szoktak lenni rendezvényeik, ahol közelről lehet velük ismerkedni.)

2017. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalacokról elmondták az előttem szólók hogy elég hangosak, ezt igazolni tudom én is. Ha kritérium hogy halk állatot szeretnél inkább tarts nyuszit vagy csincsillát, ezekkel talán anyukádnak se lenne annyi baja hiszen nem igazán patkányszerűek.
2017. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A csincsilla éjjeli állat (belőle is kettő kell, és nem is olcsóak) így, ha bírod az éjszakai matatást, rágcsálást, hajrá. Bár a tengerimalacok is fent vannak mind éjjel, mind nappal. :P

A nyúl dettó ugyanez. De ők talán jobban bírják az egyedüllétet, mint az előző két fajta állat.

2017. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A halakon kívül minden állat csinál valami zajt, szóval a tengerimalacokkal sem feltétlenül járnál jól.
2017. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Basszus😀 Es mennyire eros a hangjuk? Mert akkor max atrakom oket a haz masik vegebe, ha zavarnak. Papagajokkal nem nagyon volt megoldhato, baromi nagy kalitkajuk volt
2017. szept. 3. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahj, ez annyira edes:(((

Na mindegy, majd idovel meglatom mi lesz. Koszi a valaszokat, mindenkinek ment a zold!

Amugy a nyul meg azert van kizarva, mert allitolag budos, kint meg nem szeretnem tartani

2017. szept. 3. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha zavar a zaj, nem javaslom a rágcsálókat, mert ők is tudnak ám zajongani, különösen éjjel. A malackák meg ui-znak is, mint egy malac (gondolom, innen az elnevezésük).

Ráadásul, ha anyudat taszítják, akkor eleve nem jó választás.

2017. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A malac mondjuk még tényleg a legjobb választás ebből a szempontból. Rendszeres életmód mellett képesek alkalmazkodni az emberhez, azaz akkor fognak pihenni, amikor te is - szemben mondjuk a hörcsöggel, amelyikkel tökmindegy, mennyit foglalkozol, akkor is éjszaka igazán aktív. :)


Megfelelő gondozás mellett a nyuszi sem büdösebb egyébként, mint a malac, és a röfinek is lehet igen penetráns szaga, ha nem almozod rendszeresen. Bár ha választani kell, én még mindig a malacra szavazok. :) Viszont nem mindegy, milyen állatot akarsz. A malacok - bár imádnivalóak - sok esetben nagyon butuskák (általánosítok :)), nyulat sokan tartanak úgy akár, mint mondjuk egy macskát. Meg jobban nyunyurgatható, ha ez a szíved vágya, malac személyiségtől függően nem feltétlenül szereti a simit.

Csincsillát semmiképp sem javasolnám kezdő rágcsáló tartóként, az baromi sok odafigyelést igényel, hogy tényleg kezes állatkád legyen. Bár nagyon cukik, az tény. :)


Malacokra visszatérve, ismerkedés időszakában én ezt a honlapot javasolnám:

[link]

Baromi sok és igen részletes infó van a gondozásukról, vannak felvételek a különböző hangszínekről (bár, ahogy korábban linkelték, a youtube is jó forrás utóbbira :D), illetve még őket érdemes nyomon követni:

[link]

2017. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!