Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy értessük meg a mamával,...

Hogy értessük meg a mamával, hogy ne etesse az állatokat?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyánk állandó benti, mivel nem jön ki jól az egyik kintivel, a harmadik kinti-benti, illetve javarészt a macska is bent van. Akik bejöhetnek, azok közül az állandó benti a főnök. Szerencsére a saját macskánkat még nem bántották, de az udvarban már kaptak el betévedt cicát.

1 éve költözött ide a mama, mióta itt lakik, folyamatosan mondjuk neki, hogy ne etesse őket a saját kajájából, de mintha a falnak beszélnénk. "Véletlen" leejti, vagy "csak megmutatja" nekik, aminek egyáltalán nem örülünk, mert kaján már többször is verekedtek össze (hál'isten nem a mama mellett). Attól is félek, hogy a cicát bántanák esetleg. Arról nem is beszélve, hogy öreg macsek, meg se tudja enni, amit ledobál neki, csak széthordja a házban, és ott büdösödik ahova eldugja. Minden egyes étkezéskor elmondjuk a mamának, hogy baj lehet belőle, de ő csak hitetlenkedik, és folytatja, mert szegény biztos éhezik, nem kapott enni, és azért megy mindig oda hozzá. Tőlünk amúgy nem "koldultak" az állatok előtte, mert soha nem adtunk nekik az asztalnál enni. Mit tudnánk tenni ezzel? Állandóan nem felügyelhetjük a mamát, és az állatokat sem tudjuk ennél jobban elzárni.



2017. szept. 6. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Megtiltod a kutyának, hogy elfogadja. Tádá.

Nálunk összejövetelekkor fordul elő, hogy vannak kisgyerekek, és hiába pofázok, hogy a kutya nem eszik csokit, popcornt, ropit stb. együk fülükön be, másikon ki. Természetesen a szüleik sem törődnek velük.

Na ilyenkor szoktam megmondani a kutyának, hogy felejtse el. Akkor aztán nyomkodhatja a gyerek a szájába a popcornt, elfordítja a fejét és otthagyja. A gyerek meg megunja mert úgy már nem buli.


Persze ha nem vagy ott nincs rá garancia, hogy nem veszi el a kaját a nagyitól, de legalább egy részét meg tudod ezzel akadályozni.

2017. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha ott vagyok és látom, természetesen mindkettőjükre rá szoktam szólni.
2017. szept. 6. 14:24
 3/3 anonim ***** válasza:
ezt én se tudom megértetni apuval... :) szerintem esélytelen hogy megértse. Egyedül az állatokat tudnád "nevelni" ilyen téren..
2017. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!