Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Veszett lehetett a kutya?

Veszett lehetett a kutya?

Figyelt kérdés
Tegnap egy kinti szórakozóhelyen ültünk, ami nem nagy, és kóborolt ott egy kutya, azt láttam, hogy biztosan kóbor, kissé lehangoltan járkált, majd elkezdte rágni az egyik, majdnem mellettünk lévő szék lábát, többször is, mintha meg akarná enni. Megijedtem, hogy veszett. Most attól félek, hogy ő rágcsálta a többi széket is, azt is, ahol mi ültünk- a nyála pedig ott maradt. Fel voltam öltözve, de szerintetek mennyi az esélye, hogy veszett volt és elkaptam vmit? Megnéztem, hogy nemcsak harapással terjed, hanem nyállal is, ha az érintkezik a bőrfelülettel.

2017. szept. 7. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél paranoiás.
2017. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esély= 0.
2017. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már annak is elég kicsi a valószínűsége, hogy az a kutya veszett volt de ha nyálas lett volna a szék akkor gondolom észreveszed. A valószínűsége nagyon csekély, de ha attól megnyugszol akkor menj el orvoshoz. De ez a túlzott paranoia sem egészséges.
2017. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyállal nem akkor terjed, ha bőrrel érintkezik, hanem akkor, ha a bőrön lévő sérüléseidbe bekerül a nyál. Azaz ha ép bőrt akár meg is nyal egy veszett kutya, semmi bajod nem lesz. Volt már olyan eset, hogy valaki harapás nélkül kapta el a veszettséget, mert a bőrén lévő sérüléseibe nyál került, de ez nagyon ritka. Amúgy Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség, szóval emiatt is felesleges aggódni.
2017. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na jo.... epp mentem az erdon keresztul es egy veszett rokaval talalkoztam, aki futott utanam.... ez normalis? Mintha bevonzottam volna, hosszu ideig futott utanam, aztan eltunt. De mar nem is emlekszem, pontosan mi tortent, csak arra hogy nem neztem a labam ala. Ez igy veszelyes lehet? Most mar menjek el orvoshoz?
2017. szept. 7. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz. Egy jó pszihiáterhez.
2017. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!