Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a kutyusom?

Hogy vegyem rá a kutyusom?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos törpe tacskóm. Mi egy nagy kertes házban élünk de ebben a kertben 2 ház van (iker ház) a másik házban nem lakik senki de a tulajdonosa naponta minimum 3szor jön. És nem nagyon merjük kint hagyni mivel kimehet a kapun vagy elüthetik. Amikor nem vagyunk itthon akkor bevan zárva egy helyiségbe de amikor itthon vagyunk ki van engedve (a másik ház tulajdonosa olyan 5 után már nem szokott jönni.) Hogy tudnám rávenni a kutyám, hogy ne menjen a kocsi elé, ne menjen ki a kapun? Mivel jobb lenne neki ha kint lenne folyton.
2017. okt. 1. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, ez nálunk is nagy dilemma volt. Nekünk két kutyával kellett megbrkoznunk. Igazából én voltam beszari, mindig kiabáltam, ha láttam hogy a kocsi elé akartak menni, miközben párom állt be az udvarra. De megtanulták, egyszer kétszer rájuk lett szólva, ez értendő, az utcára kiszaladgálásra is , és már megtanulták. Nagyon kis okosak, meg kell neki tanítani,hogy nem szabad, türelem rózsát terem azt szokták mondani. Én pl úgy csinálnám , hogy mikor jön a tulaj akkor kinnt lwnnék a kutyussal és mikor épp beáll az autóval az udvarra és látom, hogy menne a kocsi alá, rászolnék erélyesebben , hogy jöjjön vissza, és jutalmaznám. Majd ujra ls újra, míg már meg nem tanulta ☺
2017. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ezt kipróbálom csak az a baj h én is félek hogy kimegy véletlen stb. És van még egy baj h amikor mennénk el a kocsival akkor biztos jönne utánunk ezt nem tudom hogy hogy tudnám megoldani
2017. okt. 1. 22:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és még valami amikor benenénk a házba jönne utánunk és ott ülne utánna a lépcsőn szomorúan.... erre valami megoldás?
2017. okt. 1. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
A kocsis megoldást is hasonlóan kell vele megtanitani, a kinnt ülőset peedddiggg. 😀😀😀😀 azt a szivedre bízom, én os sokszor megsajnálom ket, és a vége az előszobában való alvás. 😀😀😀hidd el a boci szemes nézést, soha nem fogják abba hagyni, 😀😀😀 nagyon rafkósak
2017. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na most törpe tacskót nem tartunk kint állandóan, csak meleg időben lehet kint, és séták alkalmával. Lakásban kell tartani!

Egyébként kapuszabályt kell megtanítani neki.

2017. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy törpe tacskó+még valami más fajta kutya keveréke bocsi. A kapuszabalyt akkor majd megprobálom neki megtanítani nagyon nehéz? :D
2017. okt. 2. 20:59
 7/7 bollocks ***** válasza:
61%
Tökmindegy, hogy milyen keverék, egy 4 hónapos kölyköt, aki félig törpetacskó, nem rakunk ki a kertbe és kész.
2017. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!