Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 50 literes terráriumba miféle...

50 literes terráriumba miféle állatot javasolnátok?

Figyelt kérdés

Megüresedett egy terráriumom, 60x30x30cm-es és gondoltam lehetne benne valami kisállat. Hüllőt/kétéltűt nem akarok, drága és macerás a tartásuk.


Ilyesmit keresek:

-csöndes

-nem kell állandóan babusgati, kivenni

-nem csap nagy zajt éjjel

-nem bűzlik

-száraz környezet kell neki (tehát nem magas páratartalmat igényel)

-nem akarok szaporulatot, így magányosan tartható állat jó lenne



Nem akarom sokat b.zerálni, piszkálni, fogdosni, inkább csak gyönyörködnék benne. :)



2017. okt. 4. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Tarantula, a nedves környezetet leszámítva(azt hiszem).

Hörcsög egyedül(!!!). Talán neki elég ez a hely.

Kérdés, előtte mittartottál benne?

Japán táncoló egereket mondanám, viszont szegények genetikailag betegek, azért táncolnak. Szóval inkább rendes egeret vegyél, ne támogasd a szaporítókat.

(Nekem is volt egerem, jó fej volt.)

Az egér is társas állat, két azonos neműt, inkább nőstényt vegyél.

Viszont befogott egeret ne!

Én is tartottam, haraptak nagyon, a kicsik is vadak voltak, tehát el kellett őket engednünk a mezőn. Valamint tényleg rohadtgyorsan szaporodnak!


Ezeket ajánlanám, viszont, ha átolvasom mégegyszer a kérdésed, akkor egy plüss állatot javasolnék.

-Nem büdös.

-Nem kell baszogtatnod, viszont igazán szelíd, kivétel nélkül megáll neked!

-Egyedül is meg van.

-Igazán csöndes.

-Száraz helyen tartandó.

-Éééééééés még etetned sem kell! Mekkora királyság már!

(azért víz legyen előtte, ki tudja)


Egy állat nem büdös, ha rendszeresen takarítod, minden kisemlős csap némi zajt.


Halakat ajánlok neked!! Csöndesek, nem kell cseszegtetni. Ebből több kicsi is elfér benne(2).

Egy szépen berendezett akváriumban, szép halakkal igazán lehet gyönyörködni! :)

Teszel be neki szűrőt, vízforgatót, takarítod az üveget. Etetés is könnyű.

Hát, nem száraz hely, de nincs különösebb probléma vele. A száraz helyeket is takarítani kéne.

2017. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fenéket, vannak alapjáraton büdös állatok.:D

Az akvarisztika is drága és macerás.


Amúgy a törpehörcsögöket nézegettem.


Előtte trópusi gyík volt a terráriumban, de nagyobb lakhelyre költözött. Nem szeretnék még egy hasonlóan macerás állatot... Régebben voltak rágcsálóim, de már nincsenek meg az akkori ketrecek, ezért kérdeztem, ekkora helyre mi lenne jó választás.

2017. okt. 5. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Csiga?
2017. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Törpehörinek 60*40 cm alapterület a minimum. Nekem volt ekkora terráriumom, baromi kicsi neki még ez is. Most 80*60 cm alapterületű helye van, na az már jó, azt ki lehet használni rendesen, és minden fontos felszerelése befér. Ilyen kicsi helyre én hörit egyáltalán nem javaslok. :/
2017. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!