Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az úton elütnek egy macskát...

Ha az úton elütnek egy macskát vagy kutyát és ott fekszik holtan, akkor azt ki és mikor takarítja el onnan?

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
közútkezelő, ha szólnak, vagy ha meglátják, egy kis utcában, az ott lakók, esetleg sintér
2017. nov. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes gyepmester feladata.
2017. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi cicuinkat sokszor elütötték.

Egyik szegény fél napig is ott lehetett. Apával mentük érte talicskával.

Utcában a gazdái, közúton, gyepmester, közútkezelő.

Egyéb gelyeken nem tudom.

2017. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
De egyébként az lenne a minimum, hogy aki elüti, legalább félrerakja szegényt...
2017. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki elüt egy kutyát, az gyorsan elpucol, nehogy a gazdája észrevegye.
2017. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
mir pucolna el? a gazda a hibás, akár kárigányt is bejelnthet ha sérül az autó
2017. nov. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Kárigény, persze... Látsd. pél szarvas, szerintem ezzel keveritek. Itt tényleg elhúznak, mert a vadásztársaság megbünteti. A kocsival meg nem törődik senki. Egy kutya, macska semmilyen nagy kárt nem tud tenni egy autóban. Egy bernátbegyit, meg csak észrevesz.

Akkor mégis ki a hibás, hogy látja a macskát és direkt felgyorsít, hogy elüthesse, mint a drága szomszédunk.

Arra se futja senkinek, hogy arrébb pakolja az útról, pedig ennyit megérdemelne, ha már elüti, véletlen vagy direkt.

2017. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
67%

#7-esnek:

"Egy kutya, macska semmilyen nagy kárt nem tud tenni egy autóban."


Nekem egyszer sikerült lakott területen kívül sötétben elütni egy macskát. Nem vettem észre. Az a kis mocsok valahogy úgy átpördült a kereken, hogy előrefelé vágódott ki, és a lökhárítót eltörte. 20e a hegesztése, plusz 20e a festése. Az nem nagy kár? Persze, nem többszáz ezer, de éppen elég mellbevágó az is.

2017. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És ha egy olyan macskát ütsz el amiért kifizettek 150-200.000ret (ha kiszökik a lakásból pl), akkor még téged perelhetnek be...
2017. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát hetes, szerintem megérdemelted. Faxér kell elütni szegény állatokat, hülye, figyelmetlen autósok. Úgy kell neked.
2019. jan. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!