Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor érdemes egy...

Szerintetek mikor érdemes egy gyereknek kisállatot adni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel összebalhéztunk azon, hogy mamáméknak lett macskája, hogy a kisebb unokatestvérek tudjanak macskázni.. 5 év körüliek. Apáméknál meg 2 csivava van és ott pl van egy 10 éves lány meg két 2 éves fiú. Ismerősöm azt mondta, hogy ő pl 3 év alatt nem adna gyerekének se kutyát se macskát.

2017. nov. 5. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elég értelmes lesz hozzá. Ez nem kortól függ. Én 5 éves húgom mellé lehet bármilyen állatot. 1 éves sem szekálja őket. A gyereket is meg kell nevelni, nemcsak az állatot. Normálisan nevelt gyerek mellé bármit lehet vinni. Akár kistesót is. 5 éves húgomnak van egy kiscsibéje. Jól gondozza. 2-3 éves gyerek gazdának szerintem is fiatal, de attól másnak lehet a családban állata.
2017. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván én se várom el egy 3 évestől, hogy gondozza ő az állatot meg minden :) Csak úgy vagyok vele, hogy minél hamarabb ismerje meg, szeresse meg az állatokat. :)
2017. nov. 5. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknek állatot nem adunk, viszont a családban lehet állatt. Csak nyilván sok mindenre oda kell figyelni, pl kutyát nem szabad egyedül hagyni 10évesnél fiatalabb gyerekkel, a gyereknek meg kell tanítani, hogy hogyan bánjon az állattal és az állatot is meg kell nevelni (bár ezeknek akkor is alapnak kéne lenniük, ha nincs állat a családban)
2017. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!