Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az egereket hogyan kell...

Az egereket hogyan kell humánusan megölni, hogy épen maradjanak?

Figyelt kérdés

Két megoldást olvastam, az egyik hogy egy műanyag dobozba bezárjuk őket és egyszerűen megfulladnak, a másik, meg hogy egy zacskóban ecetet és szódabikarbónát öntünk össze, szén-dioxidot fejlesztve és ezt vezetjük be slaggal a dobozba, kvázi gázkamrát képezve.


Van itt olyan, aki pl. eleségállatnak egeret tenyészt? Ti hogyan ölitek meg?



2017. nov. 10. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A fulladásos halál kifejezetten a gyors és humánus halálnemek közé tartozik, mint az köztudott.
2017. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Külföldi oldalon rákerestem a témára és ott ezt ajánlották.


Az, hogy épen maradjon az két okból fontos, az egyik az, hogy úgy eltéve eleségállatnak gusztusosabb, mint széttrancsírozott fejjel, a másik meg az, hogy unokahúgom orvosnak készül, most jár a gimiben biológia szakra és szeretne egereket boncolni.

2017. nov. 10. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Igen, tenyésztenek eleségállatnak egeret, de nem szokták megölni őket. És nem, a fulladásos halál nem humánus, bár egyes embereken, aki szórakozásból állatokat akarnak megfullasztani, kipróbálnám
2017. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, rosszul tudod. Az eleségállatnak szánt egeret "illik" (az eubam tilos élő állattal etetni ragadozókat) megölni, mielőtt feletetjük.

Szódásszifonból és műanyag dobozból lehet csinálni gázkamrát, így akár nagy mennyiségű állatot is viszonylag gyorsan és humánusan tudsz megölni. Van, aki vízbe fojtja, az szerintem szörnyűbb.

2017. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, nem értek a témához, de érdekel: miért nem szabad élő állattal etetni?
2017. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Bocsi, nem értek a témához, de érdekel: miért nem szabad élő állattal etetni?"


Az élő állat sebet ejthet rajta és az eleségállat számára is fájdalmasabb halálnem, mint a gázkamra.

2017. nov. 10. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem etetünk élő eleségállattal, mert egyrészt kegyetlenség, másrészt védekezés közben sebet ejthet a házikedvencen, vagy akár ki is rághatja magát. Fotón már láttam ilyet.
2017. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Mi laborban bódítás után (éter vagy kloroform) egyszerűen eltörtük a nyakukat.
2017. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Süssetek szójafasírtot a házikedvencnek, hátha attól nem sérül meg.
2017. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!