Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » ÁllatTENYÉSZTÉSből meg lehet...

ÁllatTENYÉSZTÉSből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Mondjuk nyuszikból
2017. nov. 12. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

régen meg lehetett, mindenhéten egyszer jöttek átvenni szinte minden faluban. ma már hol adod le?

sertéstenyésztés és bikahízlalás az, ami esetleg mégmegéri, de már az EU szabályok is közbeszólnak, illetve vidéken, falukban ma már sok kitelepült városi van, akik nem biztos, hogy jó néven veszik, hogy nem tudnak ablakot nyitni a bűztől, a ganalyon elszaporodtak a legyek és a patkányok átszöknek hozzájuk... régen más volt a helyzet, minden háznál állat volt, ma már inkább csak baromfitenyésztés megy, a nagyobb állatokkal csak azok foglalkoznak, akik ebbe nőttek bele és családjuk mindig is ezzel foglalkozott és tudják, hogy mitől is lesz sikeres a tenyészet, hogyan neveljék és kezeljék a háziállataikat...

2017. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam, hanem akik hobbi célból eladják az állatokat.
2017. nov. 12. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még mindig van nyúlszállítás, de olyan nevetséges áron veszik át őket hogy még keresetkiegészítésnek se jó,a takarmányozás több pénzt visz el, ezért én csak a család részére tenyésztem húsnak.


Hobbiból szeretnéd a nyulakat tenyészteni? Szerintem abból sem tudnál megélni, hiszen ott a "hobbi" szó. Nagyon komolyan bele kéne folynod a tenyésztésbe és genetikába, drága pénzekért komoly állományt venni és hozzáértően tenyészteni, szerintem amire te gondolsz hogy "hobbi nyuszikból megélni" abban merülhet ki hogy húsvétra felszaporítod az állományt és kiállsz a piacra meg beadod az állat kereskedésbe amit a végletekig ellenzek.

2017. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy. Pl. törpenyúltenyésztés. Olyanoknak eladni, akik háziállatként tartanák, nem levágni. Nem beltenyészet, vagy ilyesmi, és nem is szaporítás. Egyébként a kérdés csak elméleti, 15 évesen nem szeretnék még tenyészteni, szaporítani meg később sem
2017. nov. 12. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem mit gondolsz, másodszor arra gondoltam én is a törpenyúl tenyésztése alatt, hogy drágán kell beszerezned az egészséges genetikailag ellenőrzött fajtatiszta egyedeket, nyilván drágábban is kell áruld, kevesebb a komoly vevőkör, ezért mondom hogy ebből nem lehet megélni, ez hobbi, ugyanúgy mint általánosságban más kiállat tenyésztése. Nagyon nagyban kéne csinálni hogy ebből meg lehessen teljesen élni.
2017. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2017. nov. 12. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább viszi a pénzt, mint hozza, szóval nem lehet belőle megélni, mindenképp kell "rendes" munkát végezni mellette.
2017. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
63%
Benedek te vagy az????? XD
2017. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz, inkábbb viszi a pénzt. A tenyésztők örülnek, ha év végére ki 0-zódnak (az már egy nyereséges évnek számít)


Egyébként ha egy ilyen vonalon szeretnél elindulni, keress fel egy másik tenyésztőt. Hisz tudod, mögötte már sok évnyi tapasztalat, tudás áll. Genetika tudása, értése, pénz, idő és még sorolhatnám mi mindenre lenne szükséged. De ha elindulsz, sok sikert! ;) Nyomd le azt a sok büdös szaporítót! :D

2017. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Macskatenyésztő vagyok. Évek óta csinálom, hatalmas mínusz. Sose volt egy fillér hasznom sem.. :)
2017. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!