Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rágás a falban, sos!?

Rágás a falban, sos!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyáron költöztünk be új házunkba, ami kissé kieső helyen épült, szántóföld a szomszédunk... Nem gondoltunk rá, hogy az első itt töltött ősszel meg bánjuk a dolgot.

A falakra gipszkarton került (sajnos), ami alatt üveggyapot van, két szintes házunkban több helyen hallottunk éjszaka kaparászást, rögtön gondoltuk, egérrel van dolgunk. Bentre tettünk ragasztót rögtön, ha bejönne elcsípjük, de sikertelenül, úgy tűnik be nem jutottak még.

Férjem a gipszkarton mögé millió helyről dobott be rágcsáló mérget (granulátum tasak), levette a konnektorokat, villanykapcsolókat, csillárokat, betette a mérget, és úgy szerelte vissza. Viszont az emeleti szobában, hálószoba, nem akar szűnni az állandó éjjeli kaparás, már - már az őrületbe kerget minket, pedig sok spot lámpa helyén bemérgezte a falat. Úgy tűnik ez a valami nem veszi el a mérget, fogalmam sincs mi tevőek lehetnénk.

Már gondolkodtam macska beszerzésén, de a falban lévő bestiát a macska jelenléte sem zavarná igaz?

Kérlek szépen, akinek volt hasonló, vagy esetleg tapasztalt - e téren, kérem segítsen, ötleteket várnék.

Padlásterünk sajnos nincsen, tetőtéri a háló, tehát oda, az fölé nem tudunk menni.


(Ui.: borsmenta olajos vattát is tettünk a falakba, semmi eredmény)


2017. nov. 27. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az emeleti szobában nem szűnik a kaparászás? Nos, akkor ott nem biztos, hogy egérrel van dolgotok. Sokkal inkább denevérek lehetnek...
2017. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondoltunk rá mi is, de ez egy darab állatnak tűnik, mert nagyon csak egy helyről jön a hang, illetve azt nem tudom, hogy a denevér a gipszkarton és üveggyapot között el lenne - e?

Denevér ellen mit tehetnénk egyébként?

Köszönöm a válaszod!

2017. nov. 27. 13:06
 3/5 anonim válasza:

Hát...., az egérnek ennie kell. Tehát van valahol a közelben élelemforrása. Azt kell megszüntetni első körben. Aztán az egér jól mászik, szóval lehet kintről szerzi be a vizet/élelmet, ezért a cica nagyon jó ötlet lehet. Ma macskák nagyon türelmesek, szóval ha megérzi az égérszagot folyamatosan figyelni fogja az egereket.

Aztán még az egyszerű kivárás is segíthet.

Szóval minden nyílást be kell tömködni ahogy csináltátok is.. (de a kisebb helyeket is olyasmivel amit nem tud szétrágni pl. alufólia).

Aztán várni kell hogy bejöjjön a kemény tél, és esélyes hogy meg fog fagyni; éhen hal; vagy egyéb okok miatt télen elpusztul.

2017. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos ezt nem értjük, ez a valami, majdnem mindig egy helyen kezd el őrült módon kaparni a kartont felettünk, majd hallani ahogy mászkál. Egér az nem túl kicsi termetű ehhez? Bár gondolom sok mindenre képes az is. Illetve, hogy a mérget miért nem kóstolja már meg, mikor ott van feltehetőleg mellette legalább 10 tasak.

Cicánk van kint a kertben, de arra gondoltam esetleg bent is tartanánk egyet,vagy behoznánk néha néha a kintit, de a falban lévő állatot zavarná egy szoba macska vajon ?

2017. nov. 27. 13:15
 5/5 anonim válasza:

Nalunk is volt ilyen, vagyis hasonlo.

Kaparaszas, maszkalas a mennyezet felol (gipszkartonnal van lefedve belul). Ott maszkaltak a gipszkartonon fent. Nagyon idegesito volt allandoan azt hallgatni.

Ragaszto, mereg, fent a padlason a lyukak betomese (mivel ott vajtak utat le a gipszkartonig), meg erre a hasztalan konnektoros szarra is raaldoztam, ami majd elriasztja a rovarokat, ragcsalokat mindent, pedig tudtam, hogy nagy hanta az egesz, de mindegy.

Szoval egyszeruen semmi nem hasznalt...

Mar gondolkoztam valami ragcsaloirtassal foglalkozo ceg bevetesevel, de megjott a megoldas: egy macska! Odaszokott hozzank es mindent elkap, neha meg a madarakat is. Szoval lehet megoldas lehet nektek is!

2017. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!