Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok különbségeket mondani...

Tudnátok különbségeket mondani német és magyar állattartási szokások között? (bármilyen állatfajhoz)

Figyelt kérdés

Ami megvan:

Kutyáknál- un.hundeführerschein megszerzésével lehet a kutyát póráz nélkül sétáltatni, alapjában véve gyakorlatilag semmilyen kutyát nem tartanak kint az udvaron (legalábbbis én csak egy-két helyen láttam összesen), a menhelyek gyakorlatilag üresek, mivel kevesen szaporitanak, tüzelés alatt pedig képesek a kutyájukra vigyázni

- hörcsöghöz: min. méret törpének 100x50-es, aranynak 120x50-es, tööbkamrás házikó, min.10 cm-es forgácsréteg nélkül nem is lehet örökbefogadni mentéstől sem.

-állatkereskedésekben ritkábban árulnak állatot, de hogyha árulnak is, sokkal jobb körülmények között, mint M.o-n (bár ezt nem nehéz túlszárnyalni...)


Iylenkre gondolok, előre is kösznöm szépen :)



2017. nov. 28. 16:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve nem csak N.o-gal kapcsolatban, lehet pl.Angliában, Hollandiában, Fr.o-ban is :)
2017. nov. 28. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért azt is tedd hozzá, hogy azért nem szaporítanak mert nem kevés adót kell fizetni érte.
2017. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Azért ez így nem 100%-ig igaz. Amiről én tudok mesélni, az Hollandia.

- sok helyen van kutyaadó (ez önkormányzattól függ), viszont vannak kijelölt kutyasétáltató helyek, vannak pl olyan erdős részek is, ahol legálisan lehet póráz nélkül is sétáltatni

- aki kutyát tart, nagyon nagy százalékban megveszi a rendes kutyatápot, nem ólban tartja a kutyát, stb

- itt is vannak azért szaporítók, de jóval kevesebb, és ha elkapják őket, nagy média figyelmet kap az ügy

- nem üres a menhely, de Magyarországhoz képest kevesebb a kutya és jobb körülmények közt vannak elszállásolva.

2017. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt ahol én élek, ritka a kinn tartott kutya, macska eleve. Sok a benti vagy kinti-benti, de csak kinti szinte nincs is.


Törődnek az állatokkal, mosdatják őket, viszik oltatni, nem szarnak a fejükre mint a legtöbb magyar faluban ahol van a háznál 4 rühes macska, akikkel senki nem törődik és kenyér csücskét kapnak enni, meg egy bolhás kutya aki habzó szájjal ugat mindenkire és egész nap láncra van verve...


Fontos még szerintem hogy itt nem sajnálják a pénzt a megfelelő tápra sem, eszébe sem jut senkinek maradékkal etetni az állatokat.


Kevés a kóbor állat, mert mindenki beviszi őket menhelyre, vagy hazaviszi és hirdetést ad fel, hogy van ingyen elvihető cica, kutyus (nálunk a faluban az utóbbi rendszeresen jelenik meg a faluújságban befogadott állatok esetén).


Megfelelő helyen tartják a kisállatot; hörcsögöt, tengerimalacot, nyuszit. Szólnak a boltban, hogy nem szabad összezárni őket, külön igényeik vannak, és általában nem sajnálják a tulajok a pénzt a megfelelő méretű ketrecre sem. Emellett hatalmas a választék élelem terén az állatereskedésekben, van rengeteg bio táp és otthon cserépben növeszthető is pl.


Jellemző, hogy a kisállatokat is elviszik állatorvoshoz, nem érdekes mennyibe kerül.


A menhelyeken (szoktunk látogatni) normális körülmények között vannak az állatok, van hatalmas kifutó a macskáknak, nincsenek ketrecbe zárva, ápoltak.


Léteznek kutya-és macskapanziók, ahova az emberek elvihetik a kisállataikat, ha nyaralni mennek, és sokan igénybeveszik ezeket a helyeket.

2017. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát bammeg eszembe jutott valami, muszáj leírnom. Van egy yorkink, akit ivartalanítottunk. Vissza kellett menni varratszedésre, ahol előtte, mivel elég nyugtalan volt, kicsit elkábították. A váróteremben direkt az ő kedvéért lehalványították a világítást és elkezdtek altató zenét nyomatni :D Érted? Hogy hamarabb elaludjon :D Hát azt hittem kidőlök :D Na kb így állnak hozzá. A kutya nálunk nem csak kutya.
2017. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd a kint élők kijavítanak, de "Qualzucht". Eleve az is sokat elmond egy országról, hogy külön szavuk van rá, de ha lehet hinni az internetnek, még jogszabályaik is vannak.
2017. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!