Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez minek a lábnyoma lehet,...

Ez minek a lábnyoma lehet, sos?!?!?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Napok óta a felső szinten hallunk a mennyezetben (gipszkarton) kaparászást, motoszkálást.

Egérméreg, ragasztó hatástalannak tűnik eddig. Ma éjjel leesett a hó, és a friss hóban az oldaltetőnkön, amire fentről rá látni, lábnyomok jelentek meg. KB 3-5 cm-esek lehetnek, és nappal, amikor elmentunk otthonról, még több lett, tehát nappal is mozgó állatról lehet szó. Csatolok egy képet róla ( sajnos a szúnyoghalo bezavar), esetleg aki ért hozzá, leírná a véleményét a nyomokról?


[link]


Nagyon szépen köszönöm!


2017. nov. 30. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagy a nyom, akár patkány is lehet!
2017. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ettől féltem a legjobban... Hogy csak patkány ne legyen. Egyébként köszönöm a választ
2017. nov. 30. 13:01
 3/19 A kérdező kommentje:
De egyébként a patkánynak nem keskeny vékonyabb lábnyoma van? Csak mert ezeket olyan vaskosaknak látom, gondoltam arra talán nyest ólálkodik a ház körül.?
2017. nov. 30. 13:04
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A padláson inkább nyest valószínü - a két meg elég elmosódott, nem lehet megállapítani, minek a nyoma.


De ha a képkeresöbe beírod a "patkány lábnyom" meg a "nyest lábnyom" címszavakat, akkor onnan el tudod dönteni.

2017. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Nezelodj itt

[link]

Egyebkent kb mekkorak a labnyomok?

Tudnal rola kozelibb kepet csinalni?

2017. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Sosem értettem miért kell mérggel meg ragasztóval kegyetlenkedni mert valami motoszkál. Rémesek az emberek. 😣 A nem látszó myom alapján bármi lehet. De parkányból nem 1 lenne úgy hogy szerintem megnyugodhatsz. Valószínű nyest húzódott be. Ti is fáztok ő is fázik. Hagyd békén.
2017. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok a méreg híve, de tud ám kárt tenni a padláson. Rakjatok fel élve fogót, tele kajával, ha lehet akkor vmi romladozó húst vagy halat aminek erős a szaga.

A patkány és a nyest nem fog belemenni a ragacsba és a mérget se eszi meg, ha már idősebb és tapasztaltabb.

Ha nem válik be az élve fogó, akkor fodrászkodás után szórjátok szét a hajat, valamint a háziállatok bundáját. Utálják.

2017. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez bármilyen nyom lehet, mert teljesen kivehetetlen.

Még valami madáré is, ráadásul még az sem biztos, hogy "lábnyom" mivel úgy tűnik, néhol félméterest egy lábon ugrott.

2017. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem patkány ,de nem 100% ..Ki kell irtani mert nagy bajt csinálnak, vezetékelést a karton mögött szétbontják éjjel lyukat rágnak a szoba felé és bent rohangálnak az ágy alatt..és aztán lehet szétbombázni a házat mert zárlatot okoznak hozzáférhetetlen helyeken. Betegségeket terjesztenek kártékonyak és büdösek. A nyest pl milliós kárt tud okozni kocsikban,de nálunk a patkány több nagyértékű gép alkatrészét is szétrágta.Nem élelemért rágnak csak passzióból az a baj. Én ott irtom ahol érem ezeket a férgeket, ha nagyon elszaporodik csak gázzal lehet hatékonyan kiírtani, addig mérget kell kitenni többféle is van, nálunk a rózsaszín zacskóba töltött bábolnás jött be kifejezetten patkány ellen ,ették mint a cukrot.Viszont annak van hatóideje több napig eltart mire megdöglik. Meg az élvefogó csapda is jó ,abba belemegy és agyonütöd.Nyestre való is van legjobb ha olyat veszel amibe mindkettő beférne.
2017. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez a Jeti lesz.
2017. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!