Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy lassan 3 éves lány...

Van egy lassan 3 éves lány tengerimalacom. (December 22-én lesz 3 éves) És szeretnék mellé venni még egy kicsi tengerimalacot. Milyet érdemes mellé venni? Lányon gondolkoztam, csak félek hogy össze fognak verekedni.

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Elejében így is úgyis. Egy hétig tedd csak mellé külön ketrecbe, hogy szokják egymás szagát. Ha szaporítani akarsz akkor vegyél fiút. Egyébként egyedül nem szeret csak szomorkodik. Nekem volt 7 egyszerre és azok direkt hangosak voltak és majd fel löktek mikor hívtam őket enni.
2017. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagy mellé kicsit vegyél és lányt.

Ne szaporíts!

Az öszeszoktatásról itt olvashatsz: [link]

2017. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Egy baj van, hogy nincs külön ketrec, tehát csak 1 ketrecbe tudnám őket rakni. Azt hallottam hogy a fiúknál van az hogy össze tudnak hamar szokni mivel ugye ott az idősebb a "vezér"
2017. dec. 1. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:

A lányoknál is idősebb a vezér. Két hím sokkal könnyebben kap össze, mint két nőstény. A tengerimalac kedvenc tartási módja egy hím és több nőstény. Ezért a nőstények egymással sokkal jobban kijön, mint két hím.

Bár mindkét nemnél lehetnek ilyen gondok, hogy nem illenek össze. Szerintem beszélj a malacmentőkkel linket a hozzászólásban fent találsz- összeszoktatás.

Ők segítenek neked kiválasztani azt a malacot akivel jól kijönnek. 2-es válaszoló voltam.

2017. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2017. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy kislányt vagy ivartalan fiút, nekünk így 1 fiú+3 lány felállásban vannak, viszont mikor jött a legkisebb lány, a másik 2 érdeklődve követte, az egyik úgy viselkedett vele mintha az anyukája lett volna így nagyon hamar összeszoktak.
2017. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.:) Még egy kérdésem lenne, hogy ugye én még sulis vagyok. Tehát nem tudok itthon lenni velük egész nap, a szüleim pedig dolgoznak. És pont ettől félek igazából, hogy mikor nem látom történik valami és összekapnak.
2017. dec. 1. 18:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezért kell különtenni őket míg nem szokják meg egymást.

De nincs ketreced...ezért konzultálj a malacmentőkkel ők segítenek ketrecet is kölcsönadni!

2017. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. dec. 1. 19:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen lányt vegyél mellé, vagy ivartalanított fiút.

Ivaros hímet tilos mellé tenni, ha nem akarod kinyírni a malacod.

Ennyi idősen egy vemhesség és egy fialás öngyilkosság egy tengerimalacnál (ha még nem szült korábban, akkor becsontosodott a medencéje, nem lenne képes fialni).

Szóval csak óvatosan.

Én egy fiatalabb lányt ajánlanék, kb fél évest.

Egyértelmű , hogy a nagy lesz a főnök, nem nagyon lesz balhé.

Semleges területen találkozzanak először, úgy hogy legyen kint bújó lehetőség és kaja is bőven.

Akár egy hétvégét szánj rá, figyeld őket. Ha minden ok, akkor mehetnek egy ketrecbe.

Annyira figyelj még, hogy az új malacot NE kereskedésből vedd! Keress fel egy tenyészőt inkább.

Kerekeskedésből mindenféle élősködőt hazavihetsz, ami a meglévő malacodra is átmenne.+ kereskedésben lány malacot ha veszel, kb garantált, hogy vemhes, mert nem igen szokták nemek szerint szét tenni.

Úgyhogy kérlek tenyészőtől vegyél, vagy a tengerimalacvédőket keresd fel.

Én már kerestem őket egyszer, küldtek egy hosszú levelet, amiben mindent leírnak a feltéleikről.

Szerintem tőlük is jó ötlet vinni malacot, látta őket orvos, beteg állatot nem fognak odaadni úgy,hogy nem szólnak.

Kereskedésben simán.

2017. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!