Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyul szaporitas, leadas -eladas?

Nyul szaporitas, leadas -eladas?

Figyelt kérdés

Erdemes belefogni ?

Milyen arban mennek vannak meg egyaltalan nyul felvasarlo helyek?

Milyen fajtaval erdemes foglalkozni?

Koszi a valaszokat


2017. dec. 2. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Épp ez az... Hogy szaporítás!! Az állatkínzás!! Ne szaporíts!!


Ha tenyészteni szeretnél, akkor keress fel egy tenyésztőt, ő tud segíteni. En a wonder Bunnyt ajánlom


Egyébként max úgy lehet megélni belőle, ha vágásra tenyészted őket. Ha házikedvencnek adnád, akkor egy drága hobbi, hatalmas anyagi vonzattal. Nincs nyereség.

2017. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kérdező levágásra gondolt, semmire nem megy vele, ha egy törpenyúl tenyészetet ajánlasz neki
2017. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem érdemes már így csinálni, ha nagyon akarsz nyulat tartani és szaporítani akkor saját céllal tedd ha szereted a nyúlhúst úgy érdemes csinálni, főleg ha tudsz jó áron takarmányt meg szénát szerezni.
2017. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Jaj első te fotelállatvédő szerinted csak a kilós törpenyúl létezik hobbi célra? Nem kell egyből megint lökni a hülye dumát és szaporítózni.


Egyébként meg leadásra még őstermelőivel sem éri meg, max akkor érné meg ha semmit se kéne befektess a takarmányozásba. Én a család részére tenyésztem őket hús célra, igazából a csak fajtanyulakkal nem voltak olyan jó tapasztalataim, én évek óta úgy csinálom hogy a rendes házinyulakat (szaporaságuk és strapabírásuk miatt) keresztezem valamilyen óriás fajtával (belga, német, magyar óriás) annak a méretéért, így viszonylag nagy alomszámban szép méretű gyorsan növő nyulak lesznek. Egy időben adtunk le régen, de nevetséges a felvásárlói ár, egyáltalán nem éri meg, viszont a család részére ha szeretitek a húsát tartani jobban megéri, mert a boltban fél kg comb kb kétezer forint. :)

2017. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le a nyúl elsősorban haszonállatként lett háziasítva, és a hobbinyulasoknak akármennyire hihetetlen nagyon sokan haszonállatként tartják és fogyasztják a húsát, ez meg már csak a ti szegénységi bizonyítványotok hogy lepontoztok és elfordítjátok a fejetek az igazságtól.
2017. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tenyészetekkel beszélj, ők tudnak ebben segíteni inkább.
2017. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!