Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod, hogy a...

Fontosnak tartod, hogy a macskád ivartalanítva legyen?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2017. dec. 5. 20:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Mivel rengeteg a kóbor macska, így igen, fontosnak.
2017. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Amikor kicsi voltam, akkor mindig ivaros macskáink voltak. Nem volt kellemes végig nézni, ahogy a nőstény vagy a hím párzik.. + ugye a kandúr elég elviselhetetlen és agresszív volt párzási időszakban, nem is evett, semmi nem érdekelte, csak a nőstényeket üldözte.

A nőstény pedig szintén teljesen kifordult magából a tüzelés alatt.

A vemhesség és a fialás után teljesen lefogyott, kimerült a kicsik nevelésében.

Van még sok negatívum, pl a kandúr jelölése, büdös vizelete stb..

Soha többet nem tartanék úgy macskát, hogy nincsen ivartalanítva.

Még kandúrnál csak-csak megértem, hogy falun ahol nem családtag nem foglalkoznak ezzel.De nősténynél? El nem tudom képzelni, hogy mégis mit kezdenek az évi 2-3 alom macskával? Én nem tudnám ezt csinálni, gyerekként nem volt választásom, de most már van.

Sokkal egészségesebb és boldogabb cicáim vannak, mióta ivartalanok.


Tudom, hogy vannak akik szerint ez természetellenes, meg a macska fialni AKAR meg ilyenek. Én nem hiszek ezekben, szerintem a cicáknak is jobb a nyugodtabb élet, nem vágyhatnak úgy az anyaságra, mint egy ember.

2017. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Kinti vagy kinti-benti esetén feltétlenül: a nősténynél nem akarnám, hogy kimerüljön az állandó vemhességbe, és mert a kandúrok folyton zaklassák. Kinti és kinti-benti kandúrnál balesetveszélyes is, a harcok miatt is, meg az is sok veszélyt rejt magában, ha hosszabb időre elmászkál (elütés, bezárás stb.) Kandúrnál benti esetén is, hogy ne jelöljön. A benti nőstényünk is ivartalan, mert nagyon rosszul tűrte az ivarzást.
2017. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Fontosnak. Nekem is hasonló emlékeim vannak gyerekkoromról, mint a 2. válaszolónak, ezért egyértelmű volt hogy én ivartalaníttatom a saját cicám. Egyrészt mert nem szeretném ha elkóboroljon és sebekkel teli térjen haza (ha hazajönne egyáltalán) illetve albérletben vagyunk, nem lenne túl jó ha spriccelgetne, ezért már ivarérés előtt elvittem megműteni.
2017. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

2. vagyok.

Annyit még kihagytam, hogy gyerekkoromban persze csoda volt nézni a kiscicákat, nagyon aranyosak voltak, imádtam őket.

De az már nem volt annyira csoda, hogy a nagy részük elpusztult rövid időn belül. Volt amelyik halva született, volt amelyiket idegen kandúr ölt meg, volt amelyik hőgutát kapott.

Nem kívánom ezeket átélni senkinek.

Felelősebb tartással el lehetett volna kerülni a nagy részét, de még felelősebb lett volna ivartalanítani.

Úgyhogy számomra az az érv sem állja meg a helyét, hogy de a gyerek miatt vannak a kismacskák, ő igényli ezt.. Nem biztos, hogy jó élményként fogja megélni.

Nekem a mai napig a szemeim előtt vannak a kiscicák, ahogy rájuk találtam amikor az idegen kandúr megfojtotta őket..

Pedig több évtized eltelt azóta..

2017. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

Fontosnak tartom.

Mikor kicsi voltam, csak kinti cicaink voltak, ivarzasi idoszakban sose lattam oket hetekig, honapokig. Es melle nem volt kellemes a tudat, mit csinal tata egy vodornyi kiscicaval es asoval a kertben... mindig sirtam.

Raadasul a legutolso ket kinti cicankat elutottek.

Most benti lany cicam van, meg nincs benne a korban, de amint eleg idos lesz, mutettjuk.

Hiaba nem szokne el, nem akarom, hogy kellemetlenul viselkedjen. Neki se jo, nekem se.

2017. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Fontosnak tartom. Mondjuk nekünk csak benti cicáink vannak, de egyrészt vegyes neműek, másrészt nem akarnám, hogy a lányokat elvigye egy gennyes méhgyulladás, a kandúrt meg egy hererák. Illetve a kandúrt menhelyről fogadtuk örökbe, őt eleve ivartalanítási kötelezettséggel adták oda (azért nem ivartalanítva, mert 2 hónapos volt).
2017. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
11%

Egyátalán nem tartom fontosnak, esetleg csak a benti macskáknál.

Úgy értem, hogy mondjuk van valakinek egy nőstény macskája, és járnak arra kandúrok, akkor mindig lesznek macskák (mert mindig születik majd) de, ha ivartalanítva van, akkor nem lesz utánpótlás, ha az a macska elpusztul. Tehát röviden: Inkább legyen egy macska ivaros (és mindig szülessenek kiscicák), minthogy állandóan venni kelljen egy tenyésztőtől, ha netán elpusztulna. Kérek mindenkit, hogy csak a benti macskákat vigye ivartalanításra, és ne szóljunk bele az állatok természetes szaporodásába!

2017. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz utánpótlás? Ez ugye vicc? Tele vannak a menhelyek, a neten a hirdetőoldalak, és az utcán még annál is több macska van, és még így is rengeteg a felelőtlen ember aki nem ivartalaníttat. Úgyhogy ez nagyon nem állja meg a helyét, hogy nem lesz utánpótlás.
2017. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

8# de ha a macskád él 15 évig, akkor minek utánpótlás évente 2-3x 5-6 kiscica személyében?

Mit csinálsz velük, ha a macskád él 10-15 évig és addig nem kell neked 'utánpótlás'?

2017. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!