Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok milyen háziálla...

Mit javasoltok milyen háziállatunk legyen kis, kicsi lakásban? Japán fürj vagy kutyus? Írjatok érveket, ellenérveket, vagy más ötleteket.

Figyelt kérdés

Saját gyerekkoromban nagy családi házban éltem, volt kert is, és mindenféle háziállat, kiskedvenc előfordult. Most 3 gyereket nevelek, sajnos lakásban, és lassan majd felnőnek (9-13) anélkül hogy lett volna egy kis kedvencük.

Minden választ köszönök!



2017. dec. 10. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mindenképp a kiskutya. Azzal azért többet tudnak játszani a gyerekek, és jobban érezteti velük, hogy igazán van egy háziállatuk, nem úgy, mint egy madár. A kutyust tudják ölelgetni, futkozni játszani vele :)
2017. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább más állatokat ajánlanék a figyelmedbe.

Így például: Hörcsög és tengeri malac.

Mindkettővel kapcsolatban több éves tapasztalatom van.


A tengeri malacoknak viszont nagyobb hely kell, ami egy rácsos ketrec legyen, illetve minimum kettőt kell tartani belőlük, mert fölöttébb társas lények, egyedül depressziósak lehetnek és szenvednek. A fölösleges szaporulat elkerülése érdekében 2 nőstényt szoktak tartani. Paprikát, uborkát, paradicsomot, almát adnak nekik, én Versele laga táppal etetem őket, mindig kell hogy legyen előttük itatóban friss víz, amit naponta cserélni kell, illetve széna. Nyáron füvet is szoktam nekik adni. Emberekkel, gyerekekkel remekül kijönnek, szeretnek a gazdikkal lenni, igazi társasági élőlények.

Nappal aktívak, éjjel alszanak, hajlamosak a hízásra így figyelni kell rájuk! Számtalan fajtájuk létezik, van a sima rövid szőrű, illetve a több rozettás (forgós), hosszú szőrű is, amiknek szőrét értelemszerűen rendben kell tartani, így elsőre célszerű rövidszőrűeket választani a tapasztalatlanoknak. Heti 1-2 alkalommal kell takarítani (a helyük nagyságától, malacok számától is függ), forgács kell alájuk, ami nem nagyon apró, és nem is nagyon kemény, szúrós.

Fontos megjegyeznem, hogy a malacok neofóbok, azaz minden új hangtól, dologtól képesek megijedni!

A tengeri malacok akár 8-10 évig is élhetnek!


A hörcsögöt, legyen törpe vagy arany, célszerű akváriumban tartani, nem ajánlott a ketrec, mert annak rácsait rághatja, ráadásul mivel éjszakai állat, nappal legtöbbször alszik, éjjel pedig fent van, így zajonghat vele, valamint az orrán is kikoptathatja miatta a szőrt. Forgács szempontjából a kisebb szemű, de nem poros az ideális választás, a Versele laga táp szintén jó választás nekik, ugyanazon zöldségeket, gyümölcsöket lehet nekik adni, mint a malacoknak. Bár szénát nem igényelnek, ugyanis aligha eszik, kuckót építhetnek maguknak belőle, amivel jól el tudnak szórakozni, leköti őket. Nekik is kell itatót biztosítani. Egyedül kell őket tartani, territoriális élőlények, 2 nőstény is csúnyán összeverekedhet a terület miatt. Játékokat igényelnek, kerekeket, gurigákat lehet nekik betenni, szórakoztató nézni, ahogy ezekkel eljátszanak. Sok szeretgetés mellett nagyon megszelídülnek, megszeretik a gazdájukat, ragaszkodnak hozzá, ha beteszed a kezedet, belemásznak a tenyeredbe és megvárják hogy felemeld őket egy kis szeretgetésért. :) Én úgy vettem észre, hogy a hímek tán nyugisabbak, a nőstények hajlamosak arra hogy vadabbak legyenek, de lehet csak én fogtam ki mindig higgadt fiúcskákat, s pörgős lánykákat.

Átlagosan 2-3 évig élnek.

2017. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Területigényes, szociális állatnak mindenképp kínzás a bezártság és az órákra otthon hagyás, de majd néhány okos megmagyarázza, milyen jó egy kutyának vagy macskának a 25 m2 egyedül. A madárnak még rosszabb a kalickában, talán az akvárium a legjobb, úgy 200 liter felett.
2017. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3/3

Igen, éppen ez az állatismeret és állatszeretet tartott vissza a mai napig ettől. A saját tapasztalatom, a kutyaszeretet. 50-60 négyzetméter és egy valaki itthon van kb egész nap.. de akkor is.. kutyának talán kert kell..

a japán fürj- utánaolvasás és kérdezés alapján talán jó lenne..

korábban volt egyszer tarisznyarákunk, de biztos hülyén hangzik, láttam rajtuk hogy nem boldogok.. és mindig mindig a szökésen törték a fejüket sajnos.

2017. dec. 10. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Gyereknek nem is kell kutya vagy macska, gondozni nem tudja, ellátni nem tudja, csak húzkodja meg nyüstöli, ha épp kedve van.

Én is hörcsögöt vagy tengerimalacot javasolnék, azok tényleg elvannak a kis helyükön, így nem számít, hogy pici a lakás. Csak a terráriumot/ketrecet kell takarítani meg etetni őket, ez simán megy egy 10 évesnek is.

2017. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
A rágcsálóknál gondolj arra is, hogy 2-3 év múlva elpusztulnak. Nekem gyerekkoromból az első komoly fájó emlékem pont ez, az elpusztult kiskedvencem. Kicsi gyerekeket nem kell kitenni ennek.
2017. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

A japán fürjről, mint házikedvencről, nem tudok nyilatkozni.

A kutya jó ötlet, de mérlegelni kell, hogy meg tudjátok-e időben oldani, amire egy lakásban élő kutyának szüksége van.

Amíg kölyök, napi 8-szor is ki kell vinni eleinte, hónapokig nem lesz még szobatiszta, sok takarítás vár rád.

Felnőttkorban a minimum a napi 3, de inkább 4 séta. Kb. így: kora reggel 15-20 perc, kora du. 20-30 perc, késő du.-kora este a lefárasztós, 1-2 órás séta, melynek során van lehetősége a kutyának szabadon is mozogni, más kutyákkal játszani; és késő este egy 10 perces pisi-kaki még.

Emellett eleinte főleg nagyon sok nevelést, tanítást igényel.

2017. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Japán fürjünk lett! És nagyon nem bántuk meg, cuki, érdekes, egyszerű, nem drága. Lakásban is jó. A gyerekek imádják, és még tojást is kapunk tőle
2018. febr. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!