Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért szaporodtak meg ennyire...

Miért szaporodtak meg ennyire az állatkínzások? Egyszerű állampolgárként mit tehetnénk ellene?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, régen is biztos volt ilyesmi, de nem volt internet, és facebook, hogy tudjunk róla, de biztosra veszem, hogy sokkal több ilyen szörnyűség történik manapság, mint régebben.

Mégis mi a franc van az emberekkel? A hatóságok, illetékesek miért nem hajlandóak tenni ellene? Nem félnek attól, hogy egy ponton túl már nem fogják bírni az emberek ezt a tehetetlenséget, és a saját kezükbe veszik az állatkínzó férgek büntetését?


2017. dec. 20. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

"de biztosra veszem, hogy sokkal több ilyen szörnyűség történik manapság, mint régebben."


Hát ha te BIZTOSRA VESZED, akkor tényleg biztosan úgy is van.


Egyébként nem fogod kitalálni de több ember, több állatkínzás. Több ember, több ház. Több ember, több villanyszerelő! stb.


"Nem félnek attól, hogy egy ponton túl már nem fogják bírni az emberek ezt a tehetetlenséget, és a saját kezükbe veszik az állatkínzó férgek büntetését?"


Túl sok szuperhősös filmet néztél.

2017. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg igaz egyre többet látni és egyre brutálisabbakat, lehet hogy még kár megosztani is mert a sok idióta aki látja a gép előtt kedvet kap hozzá mert észrevehető hogy többször történik ugyan az. Annyit lehet tenni hogy támogatod ha tudod az állatmentő szervezeteket hogy tudjanak segíteni. De megelőzni aligha lehet nem tudhatod otthon ki mit csinál. Vagy ha látod akkor nem mész el mellette hanem jelzed valakinek vagy közbelépsz.
2017. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja meghát azért van ennyire elterjedve mert nem büntetik eléggé. Ha nagyobb büntetés járna érte nem mernék ennyien de sajnos ez senkit nem érdekel annyira hogy változtassanak is valamit a törvényeken.
2017. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én eddig mindig veréssel jutalmaztam azt akiről tudomásom volt hogy állatot bántott.

A magyar törvények még néha emberek gondjait sem oldja meg, nem hogy állatokét. Itt egyedül azt teheti az ember ha rátermett és meg van benne az akarat akkor agyba főbe veri az ilyen aberrált férgeket. Oké de ez nem törvényes, és mi van akkor? Ha nem cselekedik civilként az ember akkor kedvére csinálja a beteg nyomorultja.


Már most is saját civil kezekben van az "ügy" csak direkt nincs hangoztatva, mert akik valóban eljárnak az ilyenek ellen, még azok lennének önbíráskodás címszó alatt büntetve, persze ilyenkor veszi a fáradtságot a nyomorult magyar igazságszolgáltatás.


Amikor általános suliban úgy arcon vágtam egy tanulót, mert a madárnak rosszat akart, még én kaptam miatta igazgatóit. A tanárt is elhordtam mindennek.

2017. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Én az olyan büdös nyomorék embernek minek kutya aki láncra veri vagy be se oltatja vagy egy normális kerítés sincs vagy be se zárják a kaput stb stb....??!

Múltkor engem majdnem így tépett meg a rohadt szomszéd mocskos harci kutyája, ha nem kezdek el ordítani nem jön ki a gyökér gazdája, minél messzebb akartam menni tőle annál közelebb jött, ha elkezdtem volna futni vagy csak el sétálok megtep mer olyan vadul ugatott nekem egy méterre tőlem.

És hiába hívjuk az állat menhelyet nem csinálnak vele semmit nyilván a rendőrség se foglalkozik ilyennel, akkor mégis mit lehet tenni? Legszívesebben meg mérgezném a kutyát mert lehet legközelebb tényleg megtép engem vagy a szüleimet... inkább haljon meg a kutya mint nekünk legyen bajunk, aztán most szidhat az a sok gyökér ember itt is a hozzászólásom miatt, de leszarom, mer ilyen esetek után más is úgy a is fel lenne háborodva ..

Mer már nem ez az első hogy kiszokik ez a kutya.. és nem eg barátságos kutyáról van szó hanem egy idegbeteg kutyáról aki pórázon van tartva egy kis udvarba...

Csak azért nem mérgezem meg mer akkor meg még én kapnék börtön büntetést.. meg a gazdája is elvagná a torkom lehet.

2017. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, te ezzel a lenéző, nagyképű, ki ha én nem stílusoddal válasz vagy a kérdésemre... Meg egy másikra is. Igen, valóban egyre több a tahó.


5-ös, Te pedig elárulod mi a szösz az a "harci kutya"? Lövöldözni lehet vele, vagy lánctalpon fut?

2017. dec. 20. 22:39
 7/12 A kérdező kommentje:

"Túl sok szuperhősös filmet néztél"

Szerintem te nézhettél túl sokat, ha számodra elképzelhetetlen, sőt sci-fi műfajnak tartod, hogy 1-2 szép szál legény jó alaposan megagyaljon egy büdös szadista férget. Vagy csak nem ugyanonnan jövünk. Én nőként is simán kifiléznék egy ilyen barmot, ha szemtanúja lennék ahogyan egy állatot bánt.

2017. dec. 20. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezért, amit most itt a válaszok által is látsz... Azt gondolná az ember, hogy az idő előrehaladtával fejlődik a civilizáció, fejlődik a kultúra...hát úgy tűnik mégsem. Egyszerűen túl sok az ilyen gyökér, nulla ember, akiktől semmit nem lehet várni. Sokmindent nem tudsz tenni, de ha ilyesmit észlelsz, bejelentést kell tenni a helyi illetékes hatóságoknál és reménykedni. Ha nem történik semmi, akkor azért lehet próbálkozni civil szervezeteknél.
2017. dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Harci kutya fogalmam sincs milyen fajta de valami pitbull féle azt hiszem..

Milyen hatóságnál?

Már jó pár helyen lett jelentve és nem csak mi szóltunk. De annyit mondanak amíg van gazdája és nem bántják addig nem tesznek semmit. Meg amikor épp arra járnak akkor sincs kint a kutya.

2017. dec. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

Az állatoknak nincs lelkük, emiatt nem éreznek fájdalmat, csak ösztönös módon reagálnak rá. A Biblia szerint Isten az embert az állatok fölé rendelte, állattal rosszul bánni ugyanúgy nem számít bűnnek (már ha a sajátodról vagy egy vadállatról van szó), mintha valaki mondjuk a biciklijében tesz kárt.


Üdvözlettel,

Semjén Zsolt, KDNP

2017. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!