Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a vadászgö...

Hogyan oldjátok meg a vadászgörényekkel élést úgy hogy közben dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy vadászgörényt és nem tudom hogy hogyan kéne megoldanom azt hogy reggel 8-kor elmegyek és délután 5 körül hazaérek. Az rossz neki ha szinte egész nap ketrecbe van és ha hazajöttem akkor engedem ki és játszom vele? Ti hogy csináljátok, milyen a napi rutinotok (kérlek részletezzétek)?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. dec. 26. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell hozzászoktatni a görényt, hogy mikor van játék idő, de nagyon hamar ráállnak a napi rutinra, és minél idősebb a görény annál többet fog aludni. Általánosságban napi 18 órát simán alszanak így munka mellett bőven lehet velük foglalkozni.

Nálam így nézett ki a napi rutin mikor még fiatalok voltak a görények:

Reggel 5:30kor keltem, akkor egy órára kiengedtem őket, játék, etetés, közben próbáltam én is készülni és 7 után mentem dolgozni. Délután 6kor értem haza, akkor 2-3 órára kiengedtem őket, játék, séta udvaron ha olyan volt az idő, etetés. A végén már maguktól mentek el bevackolni a helyükre. Most már 5-6 évesek a görényeim, a nap rutinjuk annyi, hogy hétköznap van hogy fel se kelnek reggel, elég nekik ha este vannak kiengedve egy hosszabb időre. Sőt még hétvégén is van olyan, hogy reggel nem akarnak felkelni csak enni egy keveset és alszanak vissza, pedig akkor még időm is lenne velük foglalkozni.

Tehát nagyban függ attól milyen rutint alakítasz ki a görénynél, fiatalok, főleg a kölykök kicsit több foglalkozást igényelnek, de hamar rászoknak ők is a napi rendszerességre. Reggel legyen kiengedve egy órácskára, aztán délután nagyobbra, a köztes időben aludni fog majd. És ha esetleg éjszakai ketrecrázással is bepróbálkozik, hogy ő márpedig ki akar jönni, akkor azt nem szabad hagyni neki. Sőt ilyenkor figyelmen kívül kell hagyni mert ha rászokik nehéz leszoktatni róla. Az enyéim éjszaka alszanak mint a bunda, megtanulták már hogy nincs ilyenkor kijárás, nem zajonganak, nem rágják a ketrecet.

Egy korábbi görényem volt olyan, hogy hajnal 4kor már rázta a rácsot, ha meghallotta, hogy megfordulok az ágyban. Nem keltem fel hozzá soha, 5 perc után abbahagyta, aztán 5:30tól mehetett a mókázás. :)

2017. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami viszont a görénytartásban kicsit nehéz megoldani az nem a napi munkaidő, hanem például az ha egyszer ki akarsz maradni éjszakára, vagy elmennél nyaralni. Akkor bizony meg kell oldani, hogy valaki helyetted kiengedje a görényeket és foglalkozzon vele. Ha egyszer görényed lesz akkor minden nap meglesz neked is napi rutinod az biztos :D Ugyanúgy mintha kutyád lenne.
2017. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél egy helyiség úgy volt kialakítva, hogy ne okozzon kárt és ne is legyen semmi baja, ott volt a ketrece is, és amikor nem voltak otthon, abba a helyiségbe volt bezárva. Ha otthon voltak, akkor mehetett mindenfelé. Játék este volt.
2017. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!