Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Szaporítás,...

Hogy is van ez? Szaporítás, nem szaporítás, tenyésztés?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy tisztában vagyok vele, kik azok a tenyésztők, és kik a szaporítók.

Kutya-macska esetében ezek teljesen érthető és reális dolog, mert valóban kell hozzá szakértelem, úgy ahogy a legtöbb emlősnél és madárnál, pl papagájoknál is.


Viszont gondolkodóba estem. Lassan 4 éve foglalkozom baromfitartással.

Azzal, hogy elül egy tyúk, és teszek alá tojásokat, majd a szaporulatból a "felesleget" eladom én szaporítónak minősülök?

Természetesen az év minden napján meg van nekik adva minden földi jó, a jóminőségű takarmánytól, a tiszta vízen át, a megfelelő nagyságú hely és kifutó keresztül minden pislogásukra figyelve van, ha valami betegség, parazita felütné a fejét állatorvoshoz megyünk és kezeljük őket - hozzátenném pénzt nem sajnálva.

Nem haszonszerzés céljából vannak tartva, leginkább hobbiból.

Ha el szeretne ülni egy tyúk, nem feltétlen ültetem el, mert egyrészről nincs szükségem szaporulatra, másrészt az az állapot, akár egy vemhesség, megterhelő az állat számára.

Nincs beltenyészet sem, mindig idegen vérvonalú kakassal van dolgunk.

Jövőre szeretnék egy fajtából keltetni, úgy számolva, hogy nálam maradnak (esetleg a kakasokon adok túl).


Ez szaporításnak minősül-e? Miért igen, miért nem? Esetleg tudja valaki, hogy minősülhetnék tenyésztőnek (mert szeretném egy fajta mellett elkötelezni magam.)


2017. dec. 29. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nincs hivatalos papirod arrol, hogy tenyeszto vagy.

De ezzel amugy semmi baj nincs, igy megy ez videken.

2017. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a baromfikat úgyis leölik és megeszik, nem szenved mint egy beteges kutya, nem is annyira elítélendő.
2017. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezeket a madarakat nem ölik le, kedvencként vannak tartva. Különösen az általam kedvelt fajta, nem tudom mit ennél egy élősúlyban fél kilót nyomó állaton...

"így megy ez vidéken" vidéken a felelőtlen, évi 2-3szori macskaalom lehozás is megy, ami attól még - szerintem - elítélendő.

2017. dec. 29. 12:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hobbitenyésztés.

Tenyésztő ugye nem vagy.

DE!

- adsz az állatoknak pihenőidőt

- figyelsz a vérvonalra

- nem anyagi haszonszerzés a célod vele

- a nálad lévő állatok jó körülmények között vannak

Egy dologgal lenne még érdemes "jobbá" tenni: nem írod, hogy az idegen vérvonal ellenőrzött-e.

2017. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Valóban, a vérvonalakat igazolni nem tudom, erre is figyelni fogok a jövőben.
2017. dec. 29. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!