Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cica, vagy hörcsög?

Cica, vagy hörcsög?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiunk háziállatot szeretne. Mondanátok érveket, hogy melyik mellett vagy ellen mi a véleményetek? Pár hónapja vesztettük el szeretett kutyusaunkat, nem tudunk állat nélkül lenni.Nagyon hiányzik...
2017. dec. 29. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Arra kell megtanítani, hogy ne nyúzza egyiket sem. A kutya az nagyjából tűri a túlzott szeretetet, addig egy macska ha épp nincs kedvében simán odakap. Játszásból szeretnek harapni és karmolni is. A hörcsög meg csak nagy türelemmel szoktatható kézhez. Egy kutya után a hörcsög lehet csalódás lehet, mert azt inkább csak nézni lehet.
2017. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ti szülők milyen állatot szeretnétek jobban? Egy öt éves kisfiú maximum csak az állat társaságát élvezi, de nem ő tartja így az a kérdés hogy ti melyiket szeretnétek jobban gondozni.


Én amondó vagyok általánosságban hogy ilyen kicsi állat (hörcsög, tengerimalac, degu, csincsilla, nyuszi) nem való ilyen korú gyerekeknek, mert általánosságban nem tudnak bánni velük, vagy rosszul fogják meg és ők könnyen harapnak ha fájdalom éri őket. Egy cica mindenképp jobb választás lenne mert őt jobban tudja szeretgetni a kisfiatok, és talán ti is nagyobb örömötöket lelitek benne. Rengeteg anyukát ismerek a környezetemben akik gyűlölködve beszélnek a gyereküknek vett hörcsögről és tengerimalacról akit aztán megunt a gyerek ők meg takaríthatják a "húgyos szaros ketrecüket" és alig várják már hogy elpusztuljanak...

2017. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Egy új kutya nem lehet megoldás?

A hörcsög valóban inkább csak nézni való, de a cica sem mindenképp az a játékos állat.

2017. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon jókat írtatok. Takarítás alapból az én feladatom lenne. Nem engedném neki egyiket sem. Se a hörcsög, sem a cica wc takarítását. Etetni már más. Az az ő dolga is lenne. Kicsit félek a cica tartástól, bár magam jobb szeretnék. Félek attól, hogy "kevesek"lennénk neki. Elég-e neki annyi játék amennyit tudunk neki napi szinten adni? Bár kisfiam eléggé hiperaktív, lehet elszaladgálnának?
2017. dec. 29. 22:56
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Hörit ne. Nekem 11 éve vannak rendszeresen hörcsögeim. Az a tapasztalatom, hogy a többség este 7-11 óra között kel, reggel 5-7 óra között megy aludni. Gyereknek egyáltalán nem jó választás, mert napközben nem szabad zaklatni, ha alszik. A macska ebből a szempontból sokkal jobb.
2017. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha volt már egy kutyusotok és annak biztosítani tudtátok a kellő foglalkozást egy cicával nem lenne gond. Az egész nap csak alszik általában ha egyedül van, amikor otthon vagytok vele pedig játszik veletek. Tapasztalatból mondom két cica van nálunk a lakásban. :)
2017. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Èn is kutyát javasolnék. A cicák képesek napi 16-20 órát aludni,napi 30 perc ami kb. a játék számukra,aztán szeretik ha békén vannak hagyva. Amíg kölyök addig lehet rohangálna a gyerekkel(bár ekkor is simán játékból megkarmolhatja vagy haraphatja) de felnőtt korában tuti odakapna ha a gyerek játszani szeretne ő meg nem. Ha mindenképp cicát szeretnétek akkor a ragdollt tudom javasolni,ő tényleg "ölbeciák",viszont csak tenyésztőtől,törzskönyveset vegyél ha valóban igazi ragdoll jellet akarsz.Egyszer volt itt egy anyuka aki szapis ragdollt vett,és konkrétan idegbeteg volt a macska. Esetleg tengerimalac nem játszik?
2017. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiperaktív gyereknek max hiperaktív kutya való vagy olyan állat, amit csak nézni tud/szabad, tehát kb. nem foglalkozik vele.
2017. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

1. Azt, hogy készen álltok-e egy új kutyára, nektek kell éreznetek. (Mi nem álltunk készen, a kutyánk után macskákat fogadtunk be.)

2. EGYÁLTALÁN nem igaz, akár a hörcsög, akár a macska veszélyes lenne a gyerekre! (Volt eddig 5 macskám meg 12 hörcsögöm, EGYIK SEM kapott oda soha!)

3. Ha egy kutyának jó gazdái voltatok, a macskával sem lesz gond, a macskatartás sokkal könnyebb:)

4. Abban egyetértek, hogy a hörcsög több szempontból sem tűnik ideálisnak:

- a gyerek túl kicsi hozzá

- nem mérhető egy kutyához

- igaz, hogy alapvetően éjszakai állat, de hozzászokik a napirendetekhez (nekem a hörcsögeim fele fenn volt napközben, ha odamentem a terráriumhoz)


Én a kettő közül macskát választanék, kivéve, ha rövid időn belül (1-2 év) szeretnétek újra kutyát, akkor inkább kivárnám, amíg a most elpusztultat "meggyászoljátok".

Esetleg addig vehettek egy hörcsögöt (a gyerek korára való tekintettel ne törpét), de ne csodálkozzatok, ha a gyerek hamar megunja, szóval ezt inkább akkor ajánlom, ha alapvetően magatoknak szeretnétek.

2017. dec. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Még fontolóra vesszük a dolgokat. Kutyust azért nem szeretnénk ,mert nagyon nagy kötötts
2017. dec. 30. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!