Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a megkérdezésetek nélkül...

Ha a megkérdezésetek nélkül kapnátok ajándékba egy kiscicát/kiskutyát megtartanátok vagy keresnétek neki másik gazdát?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám el. Vigye vissza, aki hozta.
2018. jan. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem élünk olyan körülmények közt,hogy megtrthassúk.

Tesómnak voltak ilyen ambiciói,de hamar felismerte,hogy nem működik. Akárhogy vesszük egy állatnak sem jó,ha 10-12órákat van egyedül. Kert nincs,így igazából neki nem jó.


Az a másik,hogy én tudom,hogy nem akarnék felelős gazdi lenni,tudom rosszúl hangzik,de ez van,nem vagyok állatrtó típus. Úgy érzem nem ad annyi örömöt,mint amennyi kötelezettséggel jár.

2018. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%
Én nagyon kutyás vagyok, szoval igen. Az egyik kutyusomat szülinapomra kaptam
2018. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#1-nek igaza van, egy allat nem targy, amit csak ugy becsomagolunk es a fa ala teszunk. En mondjuk keresnek masik gazdit, mert ki tudja az ajandekozo mit csinalna vele ha visszaadnam.
2018. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Most biztosan visszavitetném, mert egy kis lakásban lakunk, van már egy kutyánk és többnek nincs se hely, se pénz az ellátására. Ha a körülmények adottak lennének, akkor meg attól függ, milyen kisállat, fajta, jellem stb
2018. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám el. Ne illik kötelezettséget ajándékozni a másik megkérdezése nélkül.
2018. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként nem voltam tisztában azzal, nem szép dolog más nyakába, kérés nélkül, egy állatot varrni: pl. hazafelé sétáltam suliból, és találtam egy pöttöm cicát, hazavittem. De vittem haza ismerősömtől nagymamámnak szülinapjára kis pulit, azért mert mindig mondta, hogy szeretné ha újra lenne itthon kutya. Először sopánkodott, de végül nem bántuk meg.

Most már felnőttként tudom, hogy buta dolog kisállatot ajándékozni, főleg így a nyakába varrni valakinek... A nélkül, hogy a másik fél fel lenne készülve egy kiskutyára/cicára (kaja, felszerelés), meg pláne!!

2018. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy akitől kaptam, vagy visszaadnám neki, vagy ha tudok, jobb helyet keresnék neki (mit osztogatja amúgy is, volt otthon feleslegben?)
2018. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tapasztalt, felelősségteljes tartó vagyok, ha helyhiány, vagy anyagi gondok nincsenek, megtartanám, de rendesen kioktatnám, és kifaggatnám azt, aki idehozta nekem. Nagyon ellenzem ezt az állat ajándékozást, de én személy szerint az utcáról is fogadtam be állatokat, törött lábú macskától kezdve lázas kutyáig, van amelyiket sikerült odaadnom felelős gazdinak de van, amelyik a nyakamon ragadt, de nem bánom.


Egyén függő. Ha valakinek nem volt még állata, nincs tapasztalata, ne tartsa meg, mert erre fel kell készülni rendesen.

2018. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Menhely, fajtamentés, tenyésztő így nem ad állatot. Tehát egy szapis keverék lenne


Visszaadnám neki és leülnék vele és megbeszélném. Részletesen. Elmondanám neki hogy ezek az emberek állatkínzók és csak a pénzre hajtanak.


Egyébként nekem ilyen ismerősöm nincs, én csak felelős emberekkel tartom ilyen "mély" szinten a kapcsolatot, hogy ajándékozzunk egymásnak.

2018. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!