Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek ez nem zavaró? Mert...

Nektek ez nem zavaró? Mert nekem igen!

Figyelt kérdés
Bárki feltesz egy kérdést, a szaporìtásról, vagy bármi olyanról ami kapcsolódik az állatokhoz, és az ember máris azzal jön hogy ne szaporìts mert dugig van az állat menhely, holott nem is ez volt a kérdés. Vagy ez csak nekem zavaró? És mi van akkor ha ő saját kiskutyát akar, ha normárlis az ember akkor biztos nem fogja csak azért szaporítani a kutyát hogy menhelyre rakja.

#Szapotìtás
2018. jan. 12. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, mert igazuk van. Szívszaggató a kutyák és macskák helyzete Magyarországon ami a túlszaporulat eredménye. Ezek az utcára kidobott, erdőbe kikötött, meggyilkolt stb. szerencsétlenek mind gazdára lelnének ha az emberek nem a kinézetre mennének.
2018. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos aki nem képes belátni, illetve átlátni a helyzetet, az nem is fogja megérteni soha, hogy ez miért is annyira fontos. Gondolom most lehetne neked írni ide bármit is, de már a hozzáállásodból látszik, hogy úgyis mindegy.


Engem pl. az zavar, hogy tényleg mindenhol azt látom, hogy rengeteg a gazdátlan állat, és marhára zavar, ha valaki szaporít feleslegesen. Ez ellen nincs semmi kifogás.

2018. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted amúgy meg jó kedvünkből írjuk mindig, meg azért, hogy trollkodjunk, meg idegesítsük az embereket.

Nem. Azért írjuk oda, mert rengeteg ember nem tudja, mennyire durva a helyzet, és ezeket az embereket tájékoztatni kell erről.

2018. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt két hétben naponta 2 db kérdés jutott arról, hogy hogyan fedeztessenek szukát, meddig tüzel, mit eszik a vemhes szuka, mikortól látszanak a vemhesség jelei stb. Ma is van egy pl hogy hány napos korukig szopnak a kiskutyák.


Hidd el azzal nem lenne baj ha valaki saját kiskutyát akarna és egy kutya születne, mert arról felelősséget tud vállalni az ember, hisz megtartja. De egy alomban akár 8-10 kiskutya is születhet, és az ember csak nagy kínnal tudja elpasszolni őket ilyenkor sokszor teljesen alkalmatlan helyre, máskor még gazdikeresésre se veszi a fáradtságot és kidobja őket. Téged ez például nem zavar?

Nem kell ez a duma hogy minden kiskutya jó helyre kerül, mindenki ezt mondja, mégis tele vannak az utcák és menhelyek a kiskutyákkal, akkor most hol van a sok jó helyre került kutya...

2018. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én se olyan ember vagyok aki szìvesen nézi végig a kisállatok halálát. Magát a kérdést is elrontottam, mert én azokról az emberekről beszélek akik egy állatról szoló kérdésre így reagálnak. Nem szeretek olyan állatokat látni az útcán akikek nincs gazdájuk. És köszönöm a válaszaitokat.
2018. jan. 12. 18:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem attól hogy valaki ilyet kérdez nem biztos hogy pl: vemhes a kutyáa, csak kíváncsi rá.
2018. jan. 12. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintebb jobb dolog elérni azt hogy valaki ne akarjon "saját" kiskutyát mikor a menhelyről is hozhatna mint az hogy a kérdésre pontosan valaszoljon.
2018. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, esnek néha túlzásba egy sima kérdéssel kapcsolatban is, de azért én azt figyeltem meg hogy jellemzően nagyon "gyanús" kérdés alatt hívják fel a figyelmet fokozottan az ivartalanítás fontosságára és a szaporítás elkerülésére.
2018. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én attól sokallok be hogy ő tudja ám mit csinál mert akar EGY kiskutyát, a többivel meg lesz valami (de úgy érzem nem ellenőrzött gazdihoz mennek oltva chipelve féregteleníte, just sayin') de közben a naaaaagy szakértő olyan alap dolgokat kérdez hogy meddig vemhes a szuka, mikor kell elválasztani a kölyköket, és mikor szólnak hogy ennyit nem tud talán nem kéne szaporítani még neki áll felljebb hogy ő igenis ért hozzá (ja, annyira mint én az űrtechnológiához, tudom hogy létezik...)
2018. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!