Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állat tud a legjobban...

Melyik állat tud a legjobban az ember érzéseihez viszonyulni? Melyik állat a lejfejlettebb érzelmileg?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 19:33
 1/9 anonim válasza:
100%

Állitólag egyedül a kutya az az állat melynél ha a gazdájánál egymásra néznek, akkor mindkettő fél agyában endorfin termelődik.


De nem értem ez miért ne lehetne más álatnál is, pl. macskánál...

2018. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a macskáknak nagyon fejlett érzelmi intelligenciájuk van.
2018. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
81%
hát ez egyébként lehet több állat is de a legtöbben a kutyát mondják ami igaz is. De persze ez nézőpont kérdése, de szerintem is a kutya.
2018. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%
1 vagyok, de lehet hogy keverem a dopamint és az endorfint, nt a lényeg hogy boldogok lesznek.
2018. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy csimpánz, papagáj, macska, ló, birka, tehén, csirke is tud ragaszkodód lenni. Van egy csirke, aki pl minden nap futva megy ki az iskolabusz elé, úgy várja a 2 gyereket, hogy hazaérjenek. Az, hogy ki milyen állatot tartana szívesen, egészen más dolog.

Aztán ott vnnak az elefántok. Nagyon fejlettek érzelmi szinten is. Más fajokhoz tartozó állatokat is eltemetnek, nem csak saját családtagjaikat.

Lehet mondani "vicceskedni", hogy úúú, finom birkapöri, csirkepaprikás stb, de ezek az emberek azok, akik nem képesek mély kapcsolatokat kialakítani állatokkal.

Menj el egy állatmenhelyre, ahol lehetőleg nem csk kutyák, macskák vannak, hanem mindenféle bántalmazott, elhanyagolt állat. Saját magadnak kell megtapasztalnod az érzést, amikor egy állat megbízik benned, annyi szörnyűség után.

2018. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Én is a kutyákra tippeltem volna, de érdekelt, hogy a vadon élő állatok közül van e olyan, amelyik képes lenne emberrel kialakítani mély érzelmi kapcsolatot.

Érdekes az 5. válaszoló válasza is. Egyszer mindenképpen elmegyek egy olyan menhelyre.

2018. jan. 15. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

A kutya mellett az elefánt igen tud szeretni, képesek elmenni csoportosan és meggyászolni azt, aki fölnevelte őket.Már a vadonban éltek, de megérezték a halálát, és vagy 30 elefánt szép libasorban elment a házához, ahol őket felnevelte, és ott álltak két napig, aztán visszamentek a vadonba.De a saját fajtársukat is így gyászolják meg.

Aztán a delfin is igen érdekes állat ilyen szempontból.

2018. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Én a majomfélékre tippeltem volna. Sokkal nagyobb agy, ezáltal bonyolultabb érzelmekre képesek.
2018. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majomfélék, kutya, elefánt, delfin, de a patkány is tud érezni empátiát és megbánást (bár tapasztalatból az utóbbit jól titkolja :D )
2018. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!