Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Házikecske megbirkózik a heggyel?

Házikecske megbirkózik a heggyel?

Figyelt kérdés

Hegyoldalba költöztünk, igencsak meredek a telek vége, rajta az erdő széle.

Nem igazán lehet kihasználni, viszont ott még viszonylag dús a fű, sok a bokor, egy kecske biztosan találna fogára valót, mi meg nem bánnánk a friss tejet.

Azt tudom, hogy a hegyikecskék még élveznék is a kilátást, na de mi a helyzet a házikecskével? Van olyan fajta, amelyik viszonylag jól tejel és képes megmászni a hegyoldalt? Ha legurul, meg sem áll a kapuig, szóval megmarad a lábán, ha felgyömöszölöm - na jó, felhajtom - legelni? :D

Kezdő vagyok a témában, légyszi kíméljetek :D


2018. febr. 6. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Csak egy ilyen lejtőt képzeljetek el. Másik kérdés, hogy tudtok-e valami ajánlott olvasmányt a terelőkutyák kiképzésére, mert ha nem jön vissza a kecske, négykézláb megyek fel utána :DDD

2018. febr. 6. 12:15
 2/6 anonim ***** válasza:
semmi gond a domboldallal,nem fog legurulni lásd:muflon,zerge mind ebbe a családba tartozik.Csak jó tanácsként egyedül unatkozni fog és elszökik keresni valami társaságot.Terelő kutyára semmi szükség amikor le akarod hívni őket mindig kedveskedj nekik valamivel.Száraz kenyérrel meg lehet bolondítani.De csak lent kapják meg.Vizük mindig legyen.Pár napig legyél a közelben.
2018. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán megbírkózik a heggyel,nem fog leesni,mindenképp kettőt vegyél legalább.A juhászok is megtanaítják, hogy füttyszóra odajöjjenek, egy kis csemegével ha hívod előbb utóbb megtanulja,hogy jojjön oda.Én két kisgidát vennék,amik oda szoknak.
2018. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, ez jó hír! :)

Igaz, valóban én használtam egyes számot de az volt a tervünk, hogy kettőt, de leginkább hármat szerzünk, így tej is lesz bőven meg társaság is. Nagy állatbolond vagyok, a kedveskedéssel gond nem lesz :)

A fütty baromi jó ötlet, így is fogjuk betanítani őket, valószínű kisgidák lesznek, mert így könnyebben összeszokunk.

Terelő kutya mindenképp lesz, mert kuvaszt néztünk ki házikedvencnek. Neki is izgalmasabb lenne, ha lenne testhezálló feladata és én is nyugodtabb lennék, mert vannak errefelé rókák és állítólag most már farkasok is, nem merném engedni egyedül elkolbászolni a kecskéket, de még a macskáimat sem...

2018. febr. 7. 07:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A kuvasz nem terelőkutya....ezt hol olvastad??

Terelőkutya:puli,pumi,mudi,sinka

Őrzőkutya:kuvasz,komondor

2018. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, de szerintem a kuvasz örzésre megfelelő, nem kell azokat a kecskéket terelgetni,amúgy a kuvasz is hajlamos lehet terelni(tapasztalat) valamennyire nekik is a vérükben van,hiszen nyájak mellé lettek teremtve.
2018. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!