Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Holnap lesz egy sünim. Etetésb...

Holnap lesz egy sünim. Etetésben segítene valaki?

Figyelt kérdés

Holnap megvesszük a sünimet, az érdekelne, hogy miből és mennyit kell neki adni enni?

A száraztáp maradhat előtte?

Köszi a válaszokat!:)



2018. febr. 13. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Még jó hogy így felkészültél...
2018. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Édes Istenem, az ilyenek miatt vezetném be az állattartási engedélyt minden egyes állatra.
2018. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiscica tápot kell neki venni (szárazat) elől maradhat, nem fogja túl enni magát. Ha mégis úgy látod, hogy túl sokat eszik, akkor pedig adhatsz neki kevesebbet, de ez nem valószínű. Ha elhízik, azt onnan tudod, hogy már nem tud rendesen összegömbölyödni, mert nem fér bele. Ha túl sovány, akkor hosszúkás lesz és apró. De egy egészséges sünin látszik, hogy az.


Ha puffog, mikor hozzá érsz (ilyen hangja van, ha pfffszzz pfffszzz pfffszzz sokszor), akkor jó, valószínűleg még nem szokott hozzá, hogy kiveszik,( lehet h nem is fog) és egészséges.

Ha nem puffog amikor hozzá érsz, akkor lehet, hogy beteg.

Ha nem futkározik a kerekében,akkor beteg.

Ha véreset pisil vagy kakil, akkor beteg.

Ha nem eszik, akkor beteg.


Szeretik a lisztkukacot (nem mindegyik, de általában) , de vigyázz velük, mert kimászhatnak és undi bogarak lesznek belőlük.

Napközben nem fogod észrevenni, hogy ott van, mert alszik, éjszaka aktív csak. Reggel és este lehet vele találkozni, hacsak nem veszed ki.

Langyos vízben kell fürdetni, de ne mosd túl gyakran, mert kiszárad a bőre.

Vigyázz rá.

2018. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja amúgy, a q*rva anyámat, hogy lényegében mindent tudok a süniről, csak azt nem, hogy MENNYIT kell adni egy adott ételből.

Bocs, hogy kérdem, mert amúgy nem erre való az oldal...lol.

Mennyi önkéntes állatvédő...XDDD

Szánalom...


Az utolsó válaszolónak azért köszönöm!:)

2018. febr. 14. 06:37
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nem úgy kéne feltenni a kérdést mint akinek fingja nincs az egészről!!Szánalom!Hány éves vagy,9?Úgy fest a kérdésed mint aki a szomszéd kertből kap egy sünt a szomszéd kisfiútól.Amúgy nem erről az oldalról tudakol bölcs ember ilyesmit,hanem megkérdez állatorvost hogy 100%-os legyen az infó.
2018. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, hogy nem tanítalak meg szöveget értelmezni. Egyébként is, ha rossz a fogalmazás, akkor az az első, hogy lehurrogsz mindenkit?

Nem, nem 9 éves vagyok, de ha az lennék az miben változtatna, megmondod nekem? :)

Ha így nézzük, akkor lényegében nincs is szükség az oldalra. Kérdezzünk meg pszichológust, állatorvost, orvost, informatikust vagy aki ért a problémáinkhoz.

2018. febr. 14. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod mit,legyen neked igazad,tedd fel itt életed fontos kérdéseit.Legyél 9 éves vagy nem kilenc éves,és írj butácska lekezelő választ mindenkinek aki neked nem tetsző választ ír a bugyután feltett kérdésedre.Sok sikert neked,s sünikének pedig részvétem.
2018. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy legyen.

Köszöni a süni, pont a te részvéted kellett neki.:)

2018. febr. 14. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia :) én a tenyésztőtől kaptam egy kis pohárkát, azt mondta annyit kell neki adni, amennyi belefér. Ez tavalyelőtt volt, nyilván ahogy nől a süni egy kicsivel többet kell neki enni adni. Szerintem ne aggódj ezen, egy idő után teljesen magától értetődő, hogy mennyit kell neki adni. Általában a kis tálkáját félig teszem egyik nap kukaccal, másnap csirkemellel, és minden nap kap egy kis szelet almát. Honnan van a süni? Tenyésztőtől vagy kereskedésből? Sokan nagyon szívesen segítenek bármiben, ha utólag visszamész kérdezősködni is válaszolnak
2018. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!