Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A ti sünitek mikorra 'enyhült...

A ti sünitek mikorra 'enyhült meg'?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hete megvettük(kisállatkereskedésből), és még mindig puffog, fújja felfele magát, mikor közelítek hozzá. Tudom, hogy ez az idő még semmi, de félek, hogy később sem lesz jobb...

Egyébként kiveszem minden nap, többször is.



2018. febr. 19. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem tartok sünt, de az egyik barátomnak csak pár hónapra volt szüksége.
2018. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, remélem nálam is ez lesz.:)
2018. febr. 19. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
És megszólítani hogy kell a sünit, amire odafigyel?
2018. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ne közelíts hozzá olyan rámenősen!

Alapvető állatpszichológia. Még magadtól is rájöhetsz ilyen alap dolgokra.

Ha puffog, tartsd tiszteletben és állj meg. Majd ha nem puffog, akkor közelíts.

És mindig lépj vissza, ha azt kommunikálja, hogy "sok" vagy.

Így rájön, hogy jé, ezzel lehet kommunikálni, tiszteletben tart, talán a bizalmamba engedem...


Kivenni se csak úgy, minden "megkérdezés, és jóváhagyás " nélkül kell!

Bontsd lépésekre! És félig ő csinálja! Úgy nem ráerőltetettnek érzi! Azt érd el, hogy magától csinálja azt, amit akarsz. Pl kaját kövessen, mikor kijön a ketrecéből.

2018. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. vlaszoló, úgy érted, hogy mi a neve? Mert még nincs neki.

Ha én nem veszem ki, akkor annyit csinál, hogy kijön, eszik iszik, elvégzi a dolgát és visszamegy aludni. Este is kb. ennyit csinál.

Meg persze, miután abbahagyta a puffogást, azután veszem ki, de mindig szalad befele a házába.

2018. febr. 19. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
A sünik éjszakai állatok, ha napközben "molesztálod" persze, hogy duzzogni fog. Este próbálkozz, finom falatokkal esetleg.
2018. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5: Nem, hanem mondjuk a csibe pi-pi, a cica cic-cic, minden állatot hívunk valahogy, amire odajön, érted. Milyen hangra hallgat a süni?
2018. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy valami finomsággal kéne megszerettetnem magam, majd kipróbálom!:DD


#7. Talán cucc cucc?

2018. febr. 20. 15:15
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 amire megtanítod, a macska aki életében nem hallotta hogy cic-cic nem fog odajönni, nekem pl patkányom van és a ciccegésre jön de ha egy idegen patkánynak csinálnám csak nézne rám bután hogy ez meg mit akar.
2018. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Több sünim is van, és teljesen változó volt a kezesség, egyik elsőpillanattól mászik kézbe és sose puffogott még, a másikat 2 év után is alig lehet kivenni, mert pár perc után (ha addig nem raktam vissza a helyeére a puffogása ellenére) harap.

Próbáld meg hogy minden este ugyanakkor veszed ki, hanyatfekszel és a hasadra teszed és türelmesen válsz még kigömbölyödik. Esetleg szárított hallal próbálkozhatsz közben, azt általában elfogdják kézből is :)

2018. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!