Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya-macska összeszoktatás -...

Kutya-macska összeszoktatás - hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves shiba inu kutyám. Mindig is voltak cicák a közelében, nem bántja őket, csak érdeklődik. És ha fut a macska persze kergeti, vadászkutya ösztönök, de soha nem bántja őket...


Van két macskám, 2-3 évesek. Az egyiket ismeri a kutya, megvoltak egymással de 2 éve nem találkoztak.


Az elmúlt 3 évet egy kicsi lakásban voltunk kénytelenek tölteni, ahol a kertben nevelkedett kutyám nagyon magába fordult. Ideiglenesen édesanyáméknál helyeztük el én pedig gőzerővel dolgoztam, hogy mihamarabb kertes házat tudjunk venni.


Sikerült :) Májusban költözünk!


A kérdés: ti hogyan próbálnátok összeszoktatni az állatokat a jelen helyzetben? A kisebbik cica nagyon félénk.


Az egyértelmű, hogy a macskák nem mehetnek ki a kertbe amíg nem nyugodtak a kutya mellett - nem szeretném, ha elvándorolnának félelmükben.


Kutya bejöhet a házba, ez nem gond. Csak szeretném okosan, jól csinálni.


2018. márc. 9. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nagyon erőltesd. Ha a kutya bemehet akkor legyen bent ő. Nálunk idő kellett hogy oda merjen menni a macska mert a kutya szintén nem bántotta csak érdeklődött. Gondolom az is egy jó pont ha a macska látja, hogy téged se bánt a kutya. :)

Nagyon sokszor kellett összeszoktatnunk kutyát-macskát és igazából mindig az idő volt az ami segített.

2018. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!