Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tegnap mentettem az auchan...

Gigike86 kérdése:

Tegnap mentettem az auchan parkolojaban egy hatalmas barna, szoros hernyot, akkora mint a gyurus ujjam. Elvileg barna erdely hernyo lenne?

Figyelt kérdés

Tettem be neki finomra morzsolt foldet, meg minden fele novenyt amit talaltam a kertben hatha valamelyik pont a kedvence, de elegge alvosan pihen csak. Nem tudja veletlenul valaki, hogy milyen pillango lesz O? Mit szeret enni? Esetleg foldbe bujva babozodik be?


Ezen az oldalon lefele gorgetve a 6.-ik kepen van O, rakattintva a kepre eleg szepen mutatja a szineit, feketes, barnas, feheres szorokkel: [link]



2018. márc. 12. 18:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom elore is :)

Kozben nezelodom meg, elvileg málnaszövő hernyo :) Csak azt nem talalom hogy mit eszik..


[link]

2018. márc. 12. 18:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy a tiédből mi lesz.:(

Viszont mi a húgommal gyerekkorunkban hoztunk haza kirándulásból egy borsózöld és egy talán piros hernyót, még szőrök is voltak rajtuk, de nem ennyi mint a tiéden.

Mi is pátyolgattuk őket, az előszobában voltak valami dobozkában, aztán egyszer csak eltűntek.

Mi anyánkra gyanakodtunk, hogy megszabadított minket tőlük, de tagadta.

Aztán egyszer csak 2 gyönyörű pillangó röpült ki az előszobaszekrény mögül, igaz nem egyszerre, hanem pár nap eltéréssel.

Sajnos csak ennyi az emlékem, olyan részletekre, hogy ettek volna bármit is nem emlékszem.

2018. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy rákerestem, a málnaszövő a "pohókok" közétartozik

[link]

Azokról itt találsz leírást, talán valamit tudsz hasznosítani:

[link]

2018. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es, valószínű málnaszövő pillangó lesz :)

Még nem láttam ilyen kis szőröst ezelőtt életben, de hatalmas zöldet már találtam én is :)

Örömmel olvasom, hogy a végén elszálltak a kis pillangóitok és nem anyukátok keze volt benne :)

Figyelni kell a fajtájukra, mert mindegyik faj mást szeret hamizni :)

2018. márc. 12. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ( sajnos nem tudok segíteni) csak annyit szerettem volna megjegyezni, hogy milyen jó, hogy vannak ilyen emberek! :)♡
2018. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as, igen ezt megtaláltam én is köszönöm, meg azt is hogy mit eszik, (Tápnövénye a Cratageus-, Corylus-, Rubus-félék.) Csak azt nem tudom, hogy most a pl a Rubus félékből a málna leveleit is megeszi vagy magát a málnát is szeretheti amíg hernyócska...?
2018. márc. 12. 19:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves #5-ös :) ♡ Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaidat, nagy állatvédő vagyok, vigyázok mindenkire akire csak tudok :) ♡ Szegény a betonon ment az auchan parkolójában, épp egy bevásárló kocsit toltak majdnem át szegényen.. Néha nem baj ha beavatkozunk a természetbe :) ♡
2018. márc. 12. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagy állatvédő vagy, inkább engedd el valami megfelelő helyen, mert ezeket NAGYON nehéz kikeltetni, vagy odáig eljutni, hogy bebábozódjanak.

Még profiknak sem szokott menni.

El fog nálad pusztulni nagy eséllyel.

Egyszer elmondták nekem, hogyan kellene kezelni, de olyasmik voltak benne, hogy "50-60 cm mély föld" meg "kirakni a hidegbe", és itt fel is adtam, szóval nem tudom neked reprodukálni, hogyan kell pontosan, de biztos utána lehet nézni.

Szerintem engedd el, jobban jár.

2018. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szedj neki málnalevelet! Azt biztos szeretni fogja. Bár lehet, hogy a friss málnát sem veti meg. Csak az a fontos, hogy ne hagyd éhezni. Hernyó korában nagyon gyenge szegény, könnyen elpusztul az éhezéstől.
2018. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BlackLove ***** válasza:
100%

Nagyon szép gesztus tőled, több ilyen ember kéne a világunkba, mint Te! ♡

Sok sikert a kis Hernyó nevelésében!

Kaphatunk később is információkat a fejlődéséről? ♡

2018. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!