Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért támadnak ezért a szüleim...

Miért támadnak ezért a szüleim, barátaim, rokonaim, ismerőseim? Mindenki azzal jön hogy csak ÉRTELMETLENÜL pazarlom a pénzt.

Figyelt kérdés

Az a helyzett hogy: ha meglátok egy hirdetést ,,megunt " kisállatokról ( vagy ha nagyon kicsi helyen vannak tarva stb) , megveszem öket ( a zsebpénzemből , szóval nem kérek plusz pénzt a szüleimtől) es utána elajándékozom öket ( kizárólag olyan helyre ahol megfelelő életet tudnak nekik biztosítani es jó minőségű táppal etettik öket és persze tartsuk a kapcsolatot ! :) .

Ez ténleg nagyon ciki ? Miért avatkozik bele mindenki? :(


2018. márc. 21. 18:36
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
92%
Egyáltalán nem gáz, nagyon jó ember vagy!
2018. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem gáz!
2018. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Mert az emberek ilyenek, beleütik az orrukat olyan dolgokba amihez sokszor nincs közük. Persze a szüleidet egy ponton megértem, hiszen az ő pénzüket költöd ezzel és értelmetlennek látják, mert gondolom nem fontos nekik. Viszont amikor én gyermekként megkaptam hogy sokat költök a saját állataimra és minek, akkor mindig azzal "támadtam vissza" hogy miért, hétvégén te mennyit költesz el egy buliba? Jaaa hogy 10-20ezret is akár? Akkor ssshhhh. Úgyhogy ezt nyugodtan mondhatod nekik, gondolom azért még nem bulis korszakban vagy, de mondhatod hogy amit nem a boltban édességre költesz azt a hobbidra költöd ami neked értelmes és boldogsággal tölt el.


Az már más kérdés hogy egy ponton rossz pénzért megvenni az ilyen állatokat (pont abból az okból amiért szaporítótól se mentünk pénzért kölyköt mert akkor újra szaporít hiszen megveszik a kölyköket), de például én húsvét után mindig rengeteg nyuszit veszek magamhoz ideiglenesen amit meguntak a kölykök vagy bántották őket, fizetni viszont nem fizetek értük, a legtöbb szülő örül hogy lepasszolhatja a megunt kisállatot.

2018. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De , igy nem érzem annak magam :// vagyis mindeki elítel , persze nem azért csinálom hogy ,,dicsérjenek" csak azt nem értem miert szolnak bele?

15 éves vagyok és azzal jönnek hogy Fel kell hogy nőjek... mert ez egy hülyeség :/

2018. márc. 21. 18:42
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele , nem veszek szaporítótól ! Az a legrosszabb dolog :(((
2018. márc. 21. 18:45
 6/21 anonim válasza:
82%
Szerintem is nagyon szép dolog tőled, ne foglalkozz velük;) De azért az összes pénzed ne költsd el. Amúgy esetleg keress egy hasnló történetet a neten, mutasd meg a szüleidnek, hogy igenis vannak mások is akik ilyen nagyszerű dolgokat megtesznek:) Amúgy kb. mennyit költessz rájuk?
2018. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hát most van vagy 6 fajta állatom :)

Hát hónaponként olyan 10.000 (etetés , doki, meg minden) ...

De van mindig félre tett pénzem ( amit karácsonykor, húsvétkor gyűjtök össze )

2018. márc. 21. 18:51
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon szép dolog, amit teszel. De készülj fel, az állatvédőket sokan hülyének nézik. Én 39 éves vagyok, önkéntesként dolgozom menhelyen, gyerekem nincs, a plusz pénzemből a menhelyet támogatom (mert az önkénteskedés mellett persze teljes munkaidőben dolgozom.) Engem is mindenki hülyének néz az állatmentő barátaimon kívül. Kitartás.
2018. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Ezzel csak azt éred el, hogy újra és újra fognak ilyen körülmények között kutyát vagy más állatot tartani, hiszen még jól is jár mert te odaadod neki a pénzt.

Ne fizes!!

Amúgy szép gesztus,de ilyen embereket NE támogass pénzzel!

2018. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is ez nagyon szép tőled :) de tényleg megfontoltan csináld ;)
2018. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!