Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Láttam ma egy (NEM HAZUDOK)...

Láttam ma egy (NEM HAZUDOK) kb 5-6-7 cm-es darazsat. Foggalmam sincs milyen volt. De nagyon megilyedtünk. Milyen lehetett? Milyen fajta? Linkelnétek?

Figyelt kérdés
köszi
2010. jún. 10. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem az a lódarázs volt.
2010. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
lódarázs [link]
2010. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is láttam már ilyet, de sajnos nem tudom mi. Hatalmas volt!!! Mint egy madár, akkora volt. Berepült a nyitott erkélyen, és csak zümmögött, majd beleakadt a függönybe. Megráztam a függöny, és magam sem tudom hogy, de végül kirepült. Annyit tudok mondani, hogy ha bemegy, akkor minden ablakot jól nyiss ki, és majd csak kimegy.
2010. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2nak:)

köszi a linket..de ez hozzá képest hangya:D

az valami ááá..ha rágondolok még mindig megilyedek:/

nagyonnagy...ez a megszokott darázs:D

de téleg köszi:)

2010. jún. 10. 20:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Elég sokféle lehet, van több ilyen nagy darázs is.



De ne aggódj, nálunk évek óta vannak!


Rettentő nagyok, és ha nekimegy az ablak üvegnek akkorát koppan, hogy rendesen ijesztő. :)


5 centi a minimum de némelyik irtó nagyra megnő! Mint valami nagy szitakötő vagy valami nagy lepke. Elég ijesztő és még zúg is nagyon.


Nálunk pár éve a padláson fészkeltek. És ha mentünk ki a házból ott szálldostak amíg lementünk a kapuig. VIgyázni kellett, ránk ne essen.


Egyébként ritkán esik le, csak szálldos. Tél elején, ősz végén van probléma amikor kezdenek megfagyni és akkor bizony hullanak le a félig halott (de agresszív) példányok.


Sokszor bejött a házba is nyáron mikor még nem volt sz.háló.


Nálunk mindennapos az ilyen, de még sosem csípett meg.


Ha közelít hozzád nem kell nagyon hadonászni de érdemes gyorsan lebukni aztán arrébb lépni, szaladni. Ha rádszáll ne csinálj semmit magától el fog szállni. Esetleg legyinteni lehet felé óvatosan, de nem kell babrálni akkor nem csíp meg.


Körtére nagyon megy és a gyümölcsökre illetve a házak teteje alá sokszor szállnak be és a padláson lehet belőlük pár darab.


Esetleg inni mennek még a kutya vizéből vagy valami. Nekünk hála Istennek a kutyát sem csípte meg soha (enyém elkapja őket és meg is eszi amúgy).


Tehát nem kell tőle félni, bár én is aggódva nézem ha a közelembe jön.

2010. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt is vannak képek :

[link]

2010. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell velük, akinek érzékeny a szervezete rájuk akár 5-6 csípés is halálos lehet.
2010. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akinek nagyon érzékeny a szervezete az egy sima kisebb darázs csípésétől is bajba lehet, de amúgy egyetértek az előttem szólóval.


Kérdező, nyugi ezek a darazsak nem nagyon mennek rád és csípnek meg, elég ritka. Olyan pedig, hogy több megcsípjen max akkor fordulhat elő ha a fészkük közelébe mész és megpróbálod azt leszedni vagy hasonló, szóval cse.szteted őket és ott időzöl velük.


Azért jó ha van otthon kalcium pezsgőtabletta ital, pl.- CA sandoz. Ha megcsíp gyorsan megiszol vagy 2t. (Akár egy pohárba is mehet a 2 2-3 deci vízbe).

Aztán ha látod, hogy probléma van a csípéssel akkor gyorsan orvos.

2010. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zavarnak és lakóházon, középületen vagy azok közelében van a fészek, akkor a tűzoltók eltávolítják. (akkor jó nem a közelben lenni)
2010. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat:)

olyan hihetetlen volt :)

akkora volt hogy...azthittem ott esek össze xDDD

2010. jún. 13. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!