Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy csigát, téli...

Találtam egy csigát, téli álmot alszik. Hogy ébresszem fel?

Figyelt kérdés

Most behoztam a szobába, szerintetek ki fog bújni? Vagy honnan tudom, hogy döglött?

Még nehéz, benne van.

Meg akarom nézni, hogy jön ki onnan, utána kiengedném. Jó neki, hogy melegben van? Valami még kell neki? Kaja?

Majd valamibe beleteszem, aztán ha kijött, akkor elengedem.

Most ugye kint esik az eső, nem tudom, hogy megfulladt-e, de nem hiszem, mert nem vízben volt.

[link]



2018. márc. 29. 17:43
 1/10 anonim válasza:
31%
Szerintem nem teli almot alszik csak mivel hideg volt meg az eső is elkezdett esni be húzódott szerintem kifog jönni 🙂
2018. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted ha kint nem bújik elő, de te beviszed hogy előbújjon és utána kirakod a hidegbe ami miatt esetleg nem jött még elő akkor az jó lesz neki?
2018. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De már van rajta ilyen meszes fedő, szóval gondolom alszik. 2. válaszoló:Erre én is gondoltam, de nemsokára tavasz van már időjárás szempontjából is, addig bent tartom, amíg nem lesz meleg.

Meg sok csiga van már így is kibújva.

Szóval hogy kéne felkelteni?

2018. márc. 29. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
énekelj neki, hogy csiga biga gyere ki
2018. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De lehet nem hall a mészfal miatt. Hangszóróm meg nincsen
2018. márc. 29. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
De aranyos!:D
2018. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
A mészfal miatt valóban nem hall! Kopogtass neki kalapáccsal.
2018. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
hagyd békén szegényt , és vidd ki.
2018. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Te nagyon sötét vagy!

Ez egyáltalán nem jó egy csigának, hogy beviszed a szobába! Tök más a páratartalom egy szobában mint kint.

Ki fog száradni, és meghal! Egyáltalán nem jó ez neki!

Oké, hogy kíváncsi vagy, de ennek nem ez a módja! Érdeklődj valami szakembernél, vagy valami csúszómászó honlapokon.

Ha pedig mindenáron megakarod figyelni ezt a szerencsétlent, akkor azonnal vidd vissza, tegyél rá egy rácsfalú ládikát, úgy, hogy zöld növényzet is legyen bent. És menj ki hozzá gyakran, vagy állíts rá kamerát...

2018. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Amíg nem éri víz, nem fog kijönni. De nem is szárad ki, éppen azért van azzal a fehér hártyával lezárva a háza. Nyáron, ha nagy a szárazság, ugyanígy elbarikádozzák magukat a csigák, így vészelik át.


A csiga akkor fog előjönni, ha jelentős mennyiségű víz éri. Télire leássa magát a föld alá, és ott telel át. Tavasszal, mikor az első nagy eső megjön, átnedvesedik a talaj és előjönnek a csigák. Néha úgy tűnik, annyian, mintha a föld alól jönnének - hát tényleg onnan jönnek :-)


Most akár asztalfiókba is teheted mészházas barátodat, mindegy neki. Ha szeretnéd, hogy előjöjjön, akkor tedd egy ötliteres befőttes üvegbe, alul legyen egy kevés föld, locsold meg jól, aztán zárd be egy kilyuggatott tetővel. Ha nem bújik elő, akkor ismételgesd a locsolást. Csak akkor tedd ki, ha már találsz kint csigákat, addig növényeket gyűjts neki, és kézi permetezővel nedvesítsd a környezetét (ha már kijött). Időnként ki kell takarítani, egy vegyszermentes szivaccsal töröld le az üveg falát belülről (nem lesz guszta, de aki állatot akar tartani, az legyen strapabíró).

2018. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!