Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol lehet tevét kapni?

Hol lehet tevét kapni?

Figyelt kérdés

Ez egy komoly kérdés, már Magyarországon is vannak magánszemélyek akik tartanak tevéket, de olyanokat sajnos nem ismerek akik a tenyésztésükkel is foglalkoznának. Mindkét faj tartására tudok példát, és nagyjából az igényikkel is tisztában vagyok. Egyenlőre nem szeretnék tartani, de kifejezetten érdekel a téma. Ha esetleg van valaki, aki tartott már, vagy több mindent is tud a tartásukról, beszerzésükről, engedélyekről, vagy bármiről a témával kapcsolatban, kérem írjon, mert nem, hogy magyarnyelvű, de idegen nyelvű irodalom sem igazán van ezzel kapcsolatban.

A normális válaszokat előre is köszönöm!

Teveclub nem érdekel! :)



2018. márc. 31. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, hogy nem tudok egzakt választ adni, de egzotikus állatok esetén, különösen ha ilyen kategóriában gondolkodsz, igazából az ilyen vándorcirkusz tulajok felé indulnék el. Nekik sok ilyen van, nyilván a jogi tudnivalókban is segítenek, mert ilyen trópusi vadállat tartásnak biztos, hogy vannak törvényi követelményei. De nem lehetetlen. A Tropicarium tart exotikus vadat, cirkuszok, vadasparkok, magán állatkertek. Ezek is csak hozzák valahonnan. Vagy megfelelő engedélyek birtokában elképzelhető, hogy külföldi állatkertektől is lehet venni.

Az afféle gazdagos őrületekre meg sok nagyon extra dolgot hirdetett még úgy 20 éve a duPont Registry, de ez csak hallomás.

2018. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Annyit tudok, hogy különösebb engedélyek nem szükségesek hozzá, gyakorlatilag nem kell több, mint egy lóhoz, hisz nem is olyan messze, sok helyen arab országokban tartják teljesen általánosan akár nálunk a kecskét pl., plusz nem védett, és nem minősül veszélyes állatnak. A nagyobb kérdés itt a beszerzés. A magánállatkertek, cirkuszok külföldről hozzák, az állami állatkertek pedig más állatkertektől kapják/veszik. Tudom, hogy van pár elvetemült, akik ilyenek tartanak a kertükben, sőt egyszer egy magyarországi apróhirdetési oldalon is láttam egyet eladót, lehet ezeknél érdemes érdeklődni. De mint írtam ez puszta érdeklődés, és nem vásárlási szándék, nem szeretnék túl messzire menni. :)
2018. ápr. 1. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy magánemberek kiöregedett cirkuszi tevéket tudnak beszerezni. Itthon itthonról. Tudok egy helyet én is, ahol van.
2018. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%
a teve clubban
2018. ápr. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kereshetsz hirdetési oldalakon is én is találtam bár a hirdetés januári és 2,5 millióba kerül.
2018. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!