Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatok választanak...

Milyen állatok választanak maguknak egy életre párt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hattyú. úgy tudom. (: meg delfin? azt hiszem azok is.
2010. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Hattyú.

Meg szitakötő, de azok csak egy napig élnek.

2010. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szitakötő 5 évig is elélhet. Nincs olyan állat, ami csak egy napig él. Ha a kérészre gondoltál, az is három évig él lárvaként és csak kifejletten egy napig, de a párválasztással értem a lényeget. A delfin nem egy életre választ párt, de a hattyú igen. Életre választ még: vöcsök, szula, albatrosz, papagájok.
2010. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég derült ki, hogy nagyon sok madár megcsalja a párját, (eddig azért nem vették észre mert a hím és nőstény azonos színezetű), de vizsgálatokkal bebizonyították, hogy a tojások többségében egy idegen apától származnak, így igazából csak kihasználják a párjukat hogy segítsen felnevelni.
2010. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A Mandarinréce! Ez egy közepes méretű ázsiai díszmadár, amely a lúdalakúak rendjébe, ezen belül a récefélék családjába tartozik. Valaha igen elterjedt volt Kelet-Ázsiában, de mára veszélyeztetett fajjá vált. A rendkívül szép formájú és tollazatú madár általában 41–49 cm hosszú, szárnyfesztávolsága 65–75 cm. Gyakorlatilag mindig párban ábrázolják, hiszen amiatt lettek nagyon népszerűek, hogy a hím és a nőstény élete végéig együtt marad, és utódaikat is párban nevelik. Épp ezért lett a mandarinréce-pár a házastársi hűség és boldogság jelképállatává. A képi ábrázolásain gyakori, hogy az egyik állat csőrében lótuszvirágot, a másik a lótusz gyümölcsét viszi, ez azon kívánságot fejezi ki, hogy a házasság gyermekáldásban teljesedjék ki.
2010. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,a veréb özvegyen éli le életét, ha párját elveszítette.

Kertem balkáni gerléjének párját megette a szomszéd macskája, röviddel az után, hogy fészküket elkészítették. Egyik lába maradt meg belőle. Néhány nap után megjelent az utód, az özvegy hatalmas burukkolással csalogatta a fenyőfa ágai között megbújó fészekbe. Azóta felneveltek egy utódot.

2010. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a pingvinek egy életre választanak párt.

a delfinek nem. ők a csapathoz kötődnek amiben élnek de ők puszta élvezetből is szexelnek mint mi emberek szóval nem igazán tartoznak a monogám állatok közé :)

2010. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja tényleg akkor ezért kevertem ide a delfint is. mert ők rajtunk embereken kívűl az egyetlenek akik élvezetből és nem(csak) utódnemzés céljából közösülnek:D
2010. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a madarak 90%-a monogám!
2011. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A holló, varjú és a réti sas is monogám állat.
2013. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!