Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet ezt tudni?

Honnan lehet ezt tudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan kérdésem van, már sok éve ezen gondolkozom, hogy honnan lehet azt tudni, hogy nincs-e véletlenül tériszonyos madár, és vízfóbiás hal? Mint ahogy embereknél is előfordul, gondolom állatoknál is. Ezen még senki nem gondolkozott el rajtam kívül?



2018. ápr. 6. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez elgondolkodtató, de szerintem állatoknál ilyen nincs. :o Mármint ha belegondolsz, ez olyan mintha nekünk levegőfóbiánk lenne, vagyis félnénk attól, hogy levegőt kell vennünk.

A tériszony nálunk ösztönös, ahogy minden más fóbia is, mivel a túléléssel van kapcsolatban, az életünket féltjük. Egy madárnak viszont a magasság a természetes közege, az jelenti a biztonságot, ahogy a halnak a víz. Lehet, hogy a természetes ellenségeikkel szemben (pl. ragadozó madarak, cápa, stb) van valamilyen fóbiájuk, de ez sem inkább fóbia, hanem életösztön. Ha belegondolsz mi emberek is csak olyasmitől félünk, ami valamilyen módon árthat nekünk. Szerintem ez puszta életösztön, de aztán lehet tévedek. :(

2018. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, a halaknál természetes, hogy vízben vannak, na de a madarak fészekbe születik, és meg kell tanulniuk repülni. Na most, mivel nen levegőbe születik úgy mint a hal vízbe ezáltal fenn állhat, hogy fél. Legalábbis nekünk embereknek is elméletileg természetes a fold, víz, levegő, de pl én már egy papirlapon szédülök, pedig “megkellett volna szokjam”. Na most csóró kismadár megszületik és pár hetes korában akar 4-5 de lehet több méter magasból is mennie kell, de mi van akkor ha szedul? (Jajjj ez nagyon értelmetlen lett de azért remelem érthető valahogyan :D )
2018. ápr. 6. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Tériszonyos madár csak a Rio mesében van, de ő is leküzdi a félelmét. :)
2018. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a természetben ott van a természetes szelekció. A hal nem tud mit csinálni, ott van a vízben, viszont az a madár, amelyik nem tanul meg repülni, elpusztul. Nem tériszonyos, hanem életképtelen.
2018. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!