Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés állattal...

Külföldre költözés állattal mennyire megoldható? (EUs országok, vagy Anglia)

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni. Még nem tudom pontosan, hogy melyik országba, de fontos szempont, hogy tudjam vinni az állatkáimat. Mennyi esély van erre? 2 kutya 2 cica

Ha nem is rögtön az elején, hanem később, de szeretném vinni őket.

Leginkább az érdekel, mennyire lehet lakást/házat találni, ahova vihetem? Ki hogyan oldotta meg?



2018. ápr. 11. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átlagosan az a tapasztalatom, hogy külföldön könnyebb állattal találni albit, mint magyarországon. Le nem hazudhatod, mert bekerül a szerződésbe majd. A költözéshez mindnek kell útlevél, amihez cicában kutyában is kell lennie chipnek, be kell legyenek oltva veszettség ellen, és ha jól emlékszem 3 héttől nem régebbi orvosi igazolásra is szükség lesz, hogy az állat egészséges, és szállítható. Ezen kívül Angliában szigorú törvénykezés van a bull tipusú ebekre (minden ami pitbullra hasonlít, legyen keverék vagy amstaff stb) és tilos szimplán csak bevinni az országba. Talán a DEFRA-nál meg lehet érdeklődni, hogy tudnak e valami engedélyt adni ilyen esetben ha ez áll fenn, de csak úgy szimplán nem lépheted át vele a határt.


Én amikor Angliába kiköltöztem még csak egy macskám volt és gond nélkül tudtam vinni. Eleinte munkásszállón laktam, de kapásból cicával kerestem albit, és gond nélkül ment. Miután meglett az albi és be is költöztem, egy hónap múlva hoztam ki a cicám.


Jelenleg ausztriában élek, ide már egy kutyával 2 macskával jöttem, szintén gond nélkül találtam albérletet, és gond nélkül áthoztam őket a határon is, bár a papírjaikat megnézték.

2018. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több országban is vannak kutyafajták, az úgynevezett "harci kutyák" (de utálom ezt a kifejezést), akiket nem látnak szívesen. Dániába, ahol él és virul a BSL, ne menj ilyen kutyával :((. Első hsz jól írja Angliát, de vannak kitételek országonként.

Itt tudsz utánanézni, illetve az adott ország nagykövetségén is érdeklődhetsz, illetve ajánlott is, ha valami neccesnek, határesetnek tűnik, illetve nem egyértelmű.

[link]

(van olyan link, ami nem működik a cikkben, tehát esetleg érdemes néhány dolognak plusz utánanézni, egyébként általánosságban stimmelnek az infok).

Külföldre utazás alapvető feltételei egyébként: chip +állatútlevél + veszettség elleni oltás.

Külföldön állatbarát panziók, szálláshelyek is vannak.

Előtte vagyok az egésznek, csak előre készülök. Vannak hirdetések szép számmal, ahol állatbarát lakást hirdetnek. Itthon mintha nem lenne annyi állatbarát albérlet.

Amire még figyelj: német nyelvterületről tudok csak szólni, teljesen más a lakásbérlés, egy külön jogi történet, külön jogai vannak a bérlőnek, meg kötelességei a tulajnak! Bizony, nem úgy, mint itthon.

[link]

Baloldalt, a menüben a "Mietrecht" és ami alatta van.

ez az oldal több országban is működik (helyi kiterjesztéssel a végén)

2018. ápr. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamint (előző vagyok) adott országokban tartományonként is lehetnek még plusz követelmények. Németes vagyok, tehát ezzel hozok példát: érdemes úgy rákeresni, hogy >Hundehaltung országnév tartománynév<. Svájcban pl nem kultiválják a fül és farokvágott egyedeket, Ausztriában meg van, ahol vizsga kell a gazdinak. De a lényeg, az hogy milyen fajta kutya mehet be, és milyen feltételekkel, az ott van a maok linkjén, amit küldtem. Macskákra nincs extra előírás, csak a chip+ útlevél + veszettség elleni. Ellenben attól kezdve, hogy megvan az útlevél, azt kell használni az oltási könyv helyett, úgyhogy mindent abba fognak belevezetni, ezáltal érdemes a kombinált oltást utána beadatni, h már az útlevélbe kerüljön bele. Árak állatorvosonként eltérőek.
2018. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nos, egy mopsz és egy NEM bull típusú keverék kutyink van.

Nekem egyébként Svájc a szívem csücske, de tudom, hogy nem egyszerű az odaköltözés.

Igazából az albérletkeresés aggaszt, hogy ennyi állattal hova fogadnak :( Képtelen volnék itthon hagyni őket.... Angliában - barátnőm mesélte- hogy volt, hogy a kisbabát dugdosták, mikor ment az ellenőr (ott ügynökirodákon keresztül adják ki zömében a lakásokat). Szívesebben mennék családi házba, tudom hogy drágább, de akkor is. Német ismerőseimnél voltam anno, és emlékszem, csa egy kutya volt megengedve nekik és nagyon szigorúan nézték.

2018. ápr. 16. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországba lazán ki lehet vinni. Mi pulit vittünk, és a reakció az volt, hogy: "Wow, egy raszta kutya!" XD

Anyám pedig az agarát vitte be Pompeiibe...

Számomra történelem szeretőként, fájt egy kicsit, hogy Anyám kutyája nagyobb atrakció volt a túristáknak, mint maga Pompeii, de ízlések és pofonok. :)

2018. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Ez jó :).

Én írtam a korábbi válaszokat, hát kérdező, úgy vagyok vele, mint te. Svájcot annyira nem tudom, azt tudom, hogy Ausztriában inkább magánszemélytől lehet kezdetben bérelni, mert az ingatlaniroda kéri a munkaviszony igazolását.

Svájci ingatlan hirdető oldalakon nézz körül. (immobilien schweiz mieten v kaufen - ennyit kell googleba beírni). Pár hirdetést elolvasol, már okosabb leszel. Aztán van a határátkelő blog, bár ezek a blogok nekem annyira nem jöttek be.

Amit már linkeltem, csak itt svájciul:

[link]

[link]

[link]

(googleban: mietwohnung haustiere erlaubt schweiz)

[link]

2018. ápr. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleve úgy kell keresni hogy állat barát.
2018. júl. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!