Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel irtsam ki a patkányt?

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mivel irtsam ki a patkányt?

Figyelt kérdés

Egy roh@dt patkány befészkelte magát a régi műhelybe. Nálam nincsenek állatok, ezért nincs is mit ennie, csak az ott tartott 3-4 éves diót eszegette, de már azt is eltüntettem onnan. A virágaim földjét kikaparta a cserépből. A virágokat is kiraktam a helyükre.

A méreghez nem nyúl.

A patkányfogó elcsattant, és gondolom, hogy orrba vághatta, mert vércseppek voltak körülötte, és sajnos szemtől-szembe láttam az állatot. Nincs semmi baja a roh@déknak! Már nagyon elegem van belőle. Arra tippelek, hogy a szomszédoknál van mit ennie, mert ott tartanak szárnyasokat. Nálam pedig tartózkodik. Ott viszont van macska, és ezért nem tesznek ki mérget sehova.

A vadászgörény megfogná? Mástól is hallottam, hogy el vannak szaporodva a patkányok.

Köszi a válaszokat!



2018. ápr. 11. 20:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
74%
Lehet kapni vmi kütyüt, amit csak be kell dugni konnektorba a helyiségben és elvileg olyan ultrazonikus hangokat ad ki, amit ezek a bestiák nem bírnak elviselni, és maguktól kiköltöznek. Hogy ez mennyire megbízható, és hogy tényleg működik-e azt sajnos nem tudom.
2018. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jo uton jarsz, egy termeszetes ragadozo a legjobb megoldas.

Egy macska pl kivaloan megoldana a problemat egyszer es mindenkorra, ameddig ott el.


Ha ragadozoban gondolkozol, eloszor azt gondold vegig, hogy milyen korulmenyek kozott tartanad az allatot, lennel -e felelossegteljes allattarto.

(ivartalanitas, etetes, apolas, szeretet, stb.)

Fontos tudni, hogy nem minden macska szeret vadaszni. Ha tartanal egyet, ketto mar nem nagy kulonbseg. A menhelyek tele vannak, biztos vagyok hogy konnyen megtalalnad a megfelelo vadaszosztonnel rendelkezo cica(ka)t egy kis utanjarassal. A szomszed macskaja nyilvan vagy nem szeret vadaszni, vagy egyszeruen csak tul sok a patkany egy macskanak.

A macskat etetni kell, ehezteni azert, hogy jobban vadasszon ellenebe megy mindannak, amit a felelossegteljes allattartas jelent.

Vegezetul: a patkanynak is jobb ket tueles szemfog a nyaki gerincvelobe mint orakon at szenvedni a meregtol.

2018. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Igen, utánaolvastam a dolognak, húsz ezer forintba kerül ez az ultrahangos készülék és nem is biztos az irtás ezzel sem. Ha más megoldás nem lesz, akkor veszek egy élve fogó csapdát, hátha ezzel sikerül elfogni.

2018. ápr. 11. 20:52
 4/11 A kérdező kommentje:

Évtizedekig volt kutyánk, volt cica is. Nem viccelek, de nincs rá pénzem, hogy úgy tartsak egy állatot, ahogyan megérdemli.

Boxereink voltak, kertes házban laktunk akkor is és télen mindig bent voltak velünk, hogy, melegen legyenek, és főleg velünk legyenek. Mikor megöregedtek és kezdtek betegeskedni mindent megtettünk értük az utolsó pillanatig. Az orvos nagyon jó volt! Értette a munkáját!

Én arra gondoltam, hogy olyan embernek szólnék,

akinek van vadászgörénye, és kölcsön adná, vagy eljönne, és megvárná míg kifogja. nem tudom ez hogy működik.

2018. ápr. 11. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Interneten rendelhető házhoz jövő patkányirtó, általában görénnyel és/vagy kistestű terrierekkel dolgoznak. Három pillanat lesz az egész, és abszolút nem horribilis összeg. Így nem kell szarakodni a méreggel és a csapdákkal.

A ragadozóval való irtás a létező legmegbízhatóbb módszer. YouTube-on is vannak az ilyen embereknek referenciavideóik, hogy hogyan dolgoznak a kutyákkal.

Fájdalommentes és gyors halál lenne, a méreggel ellentétben. Egyébként nem lehet, hogy vemhes a patkány, és fészket keres? Ritka, hogy ennyire eltávolodnak a táplálékforrástól.

2018. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Kölcsön adom a macskám. Ma is egy 20 cm-es patkányt fogott meg. :)
2018. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fővárosban laksz, akkor központi rendelet alapján ingyenes, professzionális patkányirtásra vagy jogosult, a cég, amelyik ezt a munkát végzi, a Bábolna Bio, keress rá az interneten. Ez nem reklám, mert ingyen végzik a munkát! A patkány ugyanis a közegészségügyre is veszélyes kártevőnek minősül. És a másik állattal történő irtást (levadásztatását) én azért nem javaslom, mert komoly betegségeket kaphat el a másik állat a patkánytól, főleg, mivel a vadászat közben szükségszerűen érintkezik a patkány vérével is. Ha vidéki vagy, akkor érdeklődd meg az önkormányzatnál, hogy támogatják-e a patkányirtást. Szerintem mindenképpen szakemberhez kell fordulni!
2018. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Koszonet illeti a kerdezot a felelos allattartas figyelembe vetele miatt.
2018. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Görényt kölcsönözni nem tudsz, senki sem fogja oda adni. Az élve fogó csapda nekünk jól működött, arra figyelj, hogy a fal mellé tedd le, mert a patkánynak rossz a látása, ezért a bajsza segíti a közlekedésben, így a fal mellett közlekedik. Valami szagos dolgot tegyél bele pl. kolbászt, húst és takard le valamivel, mert ha egy patkányt láttál biztos, hogy legalább öt van és ezek okos állatok, ha meglátják mi történt a másikkal a csapdában, nem mennek bele. Ja, és cicát sem ajánlom, mert egy méretes patkányt nem tud elejteni és megsérülhet. Vagy pedig van még zselés állagú patkányméreg, ami sokak szerint jó.
2018. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy valóban van aki erre szakosodik, de ők olyan helyekre mennek ki, ahol millió patkány van. 1-2 db miatt felesleges kihívni, mert valszeg nem tudják elkapni, ha ki- bejárása van a rágcsálónak és kiszállási költségük is van, ami elég sok is lehet, ha messziről jönnek, azt pedig akkor is ki kell fizetni, ha nem fognak semmit.
2018. ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!