Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni ezt?

Hogyan tudnám feldolgozni ezt?

Figyelt kérdés
A macskám kb. 1 és fél éve elhunyt. Szegény beteg volt, az állatorvos sem tudott segíteni rajta. Nagyon kötődött hozzám, sohasem ment el itthonról, pedig kinti cica volt. Mindig mindenhova jött utánnam. Volt már jópár cicám, de ilyen még sohasem.... Hiába telt el azóta majdnem 2 év, minden este elalvás előtt sírok miatta. Nagyon hiányzik... Mostanában vele szoktam álmodni...Valamelyik nap álmomban éreztem, hogy dörgölőzött, felébredtem, de nem volt ott semmi... Ha egyedül vagyok, akkor szoktam hozzá beszélni. Azt hiszem, hogy ez egy kicsit túlzás, éppen ezért kérem a segítségeteket. Hogyan dolgozzam fel ezt, hogy ne gondoljak rá minden percben?

2018. ápr. 15. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom:( idö segít, de az normális, ha sosem felejted, de a fájdalom enyhül.
2018. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez sajnos idő lesz...én is így voltam ezzel. Egészen addig, amíg egy séta alkalmával nem találtam egy zacskó kiscicát a kukában. Onnantól 6 héten keresztül minden nap volt dolgom négyóránként... megtartottam kettőt, de teljesen mások. Imádom őket, de még mindig hiányzik nagyon az előző cicám...
2018. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem :(


Szerintem gondolj rá nyugodtan - sírd ki magad, gyászold el, add ki magadból a fájdalmat.

Gyerekkoromban volt cicám, neki levelet is írtam, amit el lehet égetni vagy temetni, hogy "megkapja". Nem tudom, hogy mi történik a halál után, szerintem nem rossz dolog abban reménykedni, hogy eljut hozzá az üzenet, én legalábbis hiszek benne :)


Leírtam, hogy mennyire szeretem, mennyire hiányzik, meg hogy vigyázzon ránk és segítsen úgy, ahogy mi tettük amikor befogadtuk kiscicaként az utcáról.


Esetleg új cica? Például befogadhatnál menhelyről, nagyon bújósak és hálásak tudnak lenni :)

De ha úgy érzed, hogy egyelőre nem is akarsz macskát látni, az is rendben van.


Az a lényeg, hogy ne fojtsd magadba, hanem add ki.

2018. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!