Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A dinoszauruszok kihalása...

A dinoszauruszok kihalása utáni emlősök közül már volt egyből ami a mostani kutyákra, vagy macskákra hasonlíthatott?

Figyelt kérdés
vagy az akkori időszakban milyen formában voltak jelen, ami napjainkbeli állathoz hasonlítható lenne?
2018. ápr. 15. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem a leginkább az egérhez, patkányhoz hasonló formák voltak elterjedtek. A Dinoszauruszok kihalása után szaporodtak el és nőtt meg a változatosságuk
2018. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor valszeg én a kicsivel későbbi időszakra gondolhattam, mikor már túlnőtték a patkányformát
2018. ápr. 15. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem, apró rágcsálók voltak.

Dinoszauruszok kihalása 65 millió éve.

Kutyaszerű ragadozók megjelenése: 40 millió éve (egyben ezek a legrégebbi ragadozó emlősök).

Csak összehasonlításul; előemberek kb 8 millió éve jelentek meg, a Homo sapiens pedig 300000 évvel ezelőtt...

2018. ápr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már a dinoszauruszok megjelenése előtt is voltak olyan szinapszidák a permben, amik kutyára és macskára is hasonlítattok. A gorgonopsiáknak eléggé kutyaszerű testalkata van és ugyanolyan szemfogaik, mint a kardfogú nagymacskáknak voltak.

[link]

Az evolúció nem igazán talált ki újat.


A dinoszauruszok idején sem csak rágcsálók voltak. Főleg, hogy az első igazi emlősök cickányszerűek voltak, ami rovarevésre utal.

De voltak aktív ragadozók is, amik kisebb dinoszauruszokra is vadászhattak, pl. a repenomamus. [link]

stb.

Ez nem hiszem, hogy nagyon hasonlít ma élő emlősökre.


Itt utána tudsz nézni egészen, hogy egészen a triásztól milyen emlősöket fedeztek fel a mezozoikumban.

[link]

2018. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Ha pedig az utáni is érdekel, akkor a mai ragadozók előtt is voltak ragadozó emlősök, amik se nem kutya, se nem macskafélék.

Szerintem lehet akkor ezekre gondoltál:

[link]

[link]

2018. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!