Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet baja a lónak ha munka...

Lehet baja a lónak ha munka után egyből hideg vizet iszik?

Figyelt kérdés

Lovagolni voltam, és sajnos hagytam, hogy igyon, mert sajnáltam, de azt mondták hogy munka után egy félóráig nem szabad vizet innia. Lehet valami komolyabb baja?:S

Nagyon aggódok, hogy valami bajt csináltam szerencsétlennek.


2010. jún. 12. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia elvileg ugyan úgy tüdőgyulladást kaphat akárcsak az emberek.

De a mi lovunknak amikor nem adtunk vizet akkor a pocsolyából ivott. Szóval inkább adtunk neki tisztát és soha semmi baja nem volt. Persez nem 6 fokos kútvizet adtunk neki hanem kb 20 fokosat

2010. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Legközelebb ne hagyd inni, ha hideg a víz!

Igaz a héten én is itattam munka után, de rendesen leléptettem a lovat, lemostam, kiengedtem a másikhoz és megjegyzem a kádban már langyos volt a víz, így nem probléma.

Nyáron általában 3/4-1 órát szoktam várni, télen másfelet.

2010. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia nem lesz baj nekem is szokott inni a lovam edzés után de még soha nem volt baja tőle
2010. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
elvileg úgy van,hogy ha megizzadt a lovad,akkor nem adhatsz neki kb egy óráig(vagy ameddig izzadt).
2010. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Általában a probléma abból van,hogy hirtelen hevesen iszik a ló.

A régi öregek ilyenkor szalmát vagy szénát szórtak a víz tetejére úgy nem tudott olyan gyorsan inni.

Egyébként mielőtt kimész lovagolni engedj meg 2 vödröt vízzel,pont jó hőmérsékletű lesz mire visszaérsz,azt nyugodtan megihatja.

2010. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem szabad innia, mert "leforrázza a tüdejét". Sajnos a helyzet rosszabb, mint ha "csak" tüdőgyulladást kapna. Ha egyszer tényleg nagyon kimelegedve hideg vizet iszik és utána pihen, akkor élete végig köhöghet.


Lehet, hogy aki engedi inni a lovát edzés után, annál még nem volt baj, de fő az óvatosság.


Egyébként nem az izzadást kell nézni, mert nagy melegben 5 perc sétától is izzadhat, hanem a légzést. Ha már visszaállt a légzése, akkor ihat. Fél órát mindig szoktam várni, télen is, nyáron is, függetlenül attól, hogy haza felé az utolsó 5-10 percben már csak lépek.

2010. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a szügyét kell nézni h mennyire meleg. és igaza van az előttem szólónak leforrázza a tüdejét. nálunk volt egy ilyen ló az előző gazdája elintézte(N) szerintem ne hagyd inni legközelebb mert ha most nem,egy másik alkalommal lehet belőle baja..akor meg hagyja az meg felelőtlen.
2010. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha nagyon alaposan lesétáltatod, és nagyon lassan nyergelsz le, akkor elég egy jó fél óra.De tényleg nem szabad rögtön, mert mint ahogy egy előző válaszoló írta...

de egy alkalom nem para.

2010. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kimelegedve neked sme tesz jót ha hideget iszol mer ttorokgyuszit kaphatsz. náluk is ez van. de előfordul iylen következőnek tudni fogod.szerintem túl fogja élni.:)
2010. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Huh, hát nagyon szépen köszönöm a sok választ:) Megnyugodtam mivel a víz amiből ivott egész délután kint volt a tűző napon szóval, biztos nem volt hideg, de nagyon hevesen ivott és a tulaj sem hívott még...
2010. jún. 14. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!